banner6

“Umarım Adana Demirspor kariyerimin en iyi sayfası olur”

Adana Demirspro’lu Badou Ndiaye, “Adana Demirspor’un benimle ilgilendiğini duyduğumda çok mutlu oldum. Özellikle Adana gibi güzel bir şehrin ilgisini duyduğunuzda güzel bir histir. Bu yüzden ilgiden dolayı çok mutluyum. Adana Demirspor ile transfer sürecim çok hızlı ve kolay geçti. Türkiye’de başka hocalarla konuştum. Her birini tek teke aradım ve bana olan ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ettim. Ayrıca onlara Adana Demirspor’da oynamak istediğimi ilettim. Adana Demirspor benim için yeni bir sayfa ve umarım benim için kariyerimin en iyi sayfası olur” dedi.

“Umarım Adana Demirspor kariyerimin en iyi sayfası olur”

Abdurrahim SAĞ

ADANA (İLKHABER) – Adana Demirspro’lu Badou Ndiaye, “Adana Demirspor’un benimle ilgilendiğini duyduğumda çok mutlu oldum. Özellikle Adana gibi güzel bir şehrin ilgisini duyduğunuzda güzel bir histir. Bu yüzden ilgiden dolayı çok mutluyum. Adana Demirspor ile transfer sürecim çok hızlı ve kolay geçti. Türkiye’de başka hocalarla konuştum. Her birini tek teke aradım ve bana olan ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ettim. Ayrıca onlara Adana Demirspor’da oynamak istediğimi ilettim. Adana Demirspor benim için yeni bir sayfa ve umarım benim için kariyerimin en iyi sayfası olur.” Dedi.

Adana Demirspor’da daha önce Bodo Glimt, Ankaraspor, Stoke City, Galatasaray, Trabzonspor, Karagümrük, Al Ain ve son olarak Aris formasını giyen ve 3 yıllık sözleşmeye imza atan Badou Ndiaye, transferi hakkında konuştu.

Ndiaye, “Diğer takımlardan bazı iyi teklifler aldım ama Adana’yı seçtim. Çünkü meydan okumayı seviyorum ve bana sunulan projede çok fazla hırs olduğunu düşündüm ve beni hayatta tutan şey bu.. Bu yüzden puanlar için savaşmaya sabırsızlanıyorum. Ayrıca yeniden “Türkiye’de olmam çok iyi, ailemdeki herkes ve bütün arkadaşlarım biliyor ki, Türkiye’de her zaman evimde gibi hissediyorum. Eğer Senegal’de yaşamayacak olursam, yaşayacağım ülke yüzde 110 Türkiye olacaktır.” Dedi.

Daha önce kendisiyle aynı takımda oynayan Belhanda’nın kendisini ikna için çok çalıştığını belirten Ndiaye, “Eski futbolcu arkadaşlarımla yeniden Adana Demirspor’da bir araya gelmekten de çok mutluyum. Özellikle Younes Belhanda bana çok baskı uyguladı, hatta biraz sinirlenmeye başladı. Eğer başka bir yere imza atarsam öldüreceğini söyledi. Umarım önceki takımımızda yakaladığımız başarıları burada da yakalarız” sözlerine yer verdi.

ÇOK SIKI ÇALIŞIYORUZ

Kamp dönemi hakkında ise, “Kamp dönemi kolay değil ama bu şekilde ilerlemeli.. Hazırlık kampları lige hazırlanmak içindir. Çok sıkı çalışıyoruz ve umarım bu çalışmaların karşılığını sezon boyunca ve sezon sonunda alırız. Buradaki hedefim, geçen sezonda daha iyi bir sezon geçirmek ve biz de bu hedef için hep beraber savaşmalıyız.” İfadelerine yer verdi.

Nidiaye, “Başkanla ilk tanıştığımızda çok çok iyi bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımız bittiğinde başkanımızın başka bir toplantısı vardı ama ben görüşmemizin bitmesini istemedim. Çünkü kendisinde o tutkuyu gördüm ve biliyorum ki, bu takım için çok fazla emek harcıyor. Bu yüzden onun için savaşmak zorundayız. Sahada performans göstermemiz için bize her koşulu ve olanağı sunuyor. Şimdi bunun karşılığını kendisine, kulübe ve taraftara vermenin zamanı..” dedi.

TARAFTAR HER ZAMAN İTİCİ GÜÇ

Taraftara çağrıda da buluna tecrübeli oyuncu, “Her zaman yaptığınız gibi itici güç olmaya devam edin. Geçen sezon çok fazla Adana Demirspor maçı izledim. Çünkü geçen sezon beni istemişlerdi ve aynı zamanda oynayan arkadaşlarım vardı. Ve ben her zaman arkadaşlarımı takip ederim. Bu yüzden takım ve şehir hakkında bilgim var. Onlardan tek beklentimiz her zaman olduğu gibi arkamızda durmaları ve eminim ki, biz de onların gurur duymaları için savaşacağız.” Sözlerine ekledi.

EMRE EKİCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER