banner6

“Umarım bu moral çıkışımız olur”

BB Erzurum galibiyeti ile büyük moral bulan Adana Demirspor’da Teknik Direktör Uğur Tütüneker, “Beraberliği dahi düşünmeden bu maçtan galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu ve o çok istediğimiz 3 puanı da aldık. Mutluyum, umarım bu moralle beraber çıkışımız olur” dedi.

“Umarım bu moral çıkışımız olur”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – BB Erzurum galibiyeti ile büyük moral bulan Adana Demirspor’da Teknik Direktör Uğur Tütüneker, “Beraberliği dahi düşünmeden bu maçtan galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu ve o çok istediğimiz 3 puanı da aldık. Mutluyum, umarım bu moralle beraber çıkışımız olur” dedi.

TFF 1. Ligi 14.haftasında evinde konuk ettiği BB Erzurumspor’u 1 - 0 mağlup ederek dördüncü galibiyetine imza atan Adana Demirspor’da moraller yüksek.

Maç sonu yapılan basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Uğur Tütüneker, “Maça iyi başladık, bir iki pozisyonunuz vardı ve erken golü de bulabilirdik ama ondan sonra ilk yarı topa sahip olamadık. Dönem dönem topa sahip olup iyi işler de yapıldı. Erzurumspor’un futbol anlamında, topu koşturmak anlamında bizden daha iyi olduğunu düşünüyorum ama bizim mücadelemizle beraber ikinci yarı gol geldikten sonra da final paslarını iyi yapabilseydik iki, üçü de yakalayabilirdik. Mücadeleden dolayı takımı tebrik ediyorum” dedi.

Galibiyetin çıkış için önemine dikkat çeken Tütüneker, “Öyle ya da böyle 3 puana ihtiyacımız vardı. Beraberliği dahi düşünmeden bu maçtan galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu ve o çok istediğimiz 3 puanı da aldık.

Daha çok puana ihtiyacımız var. Takım olarak gol pozisyonlarına giriyoruz ancak golü bulamıyoruz. Sıkıntımız gol atmakta. Bazı maçlarda 7-8 pozisyon yakalıyoruz ancak golü bulamıyoruz. O gibi durumlarda en az 2-3 pozisyonun gole dönüştürülmesi gerekiyor. Çünkü golü bulamayınca ne özgüven oluyor ne de moral kalıyor. Erzurum maçını aldık ve bu moralle beraber çıkışımız olur. Mutluyum. Bu galibiyetlere önümüzdeki Altay maçıyla devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER