banner6

Ümit Özat; “Bu tren arkasına bakmadan ilerleyecek”

Adana Demirspor, TFF 1. Ligi 8. Hafta maçında Pazar günü karşılaşacağı Yılport Samsunspor maçı hazırlıklarına devam ediyor. Yakaladıkları seriyi devam ettirmek ve milli maç arasına kadar iyi giderlerse yollarının açık olduğunu belirten Teknik Direktör Ümit Özat, “Birlikteliği yakaladığınız zaman önünüzde kimsenin durma şansı yok. Takımımızda bunu görüyorum. Oyuncularımın gözlerinde o ışığı görüyorum ve onlara inanıyorum. Çok büyük anormallikler olmasa onuncu haftadan sonra artık bu trenin kalkacağını ve arkasına bakmadan ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.

Ümit Özat; “Bu tren arkasına bakmadan ilerleyecek”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana Demirspor, TFF 1. Ligi 8. Hafta maçında Pazar günü karşılaşacağı Yılport Samsunspor maçı hazırlıklarına devam ediyor. Yakaladıkları seriyi devam ettirmek ve milli maç arasına kadar iyi giderlerse yollarının açık olduğunu belirten Teknik Direktör Ümit Özat, “Birlikteliği yakaladığınız zaman önünüzde kimsenin durma şansı yok. Takımımızda bunu görüyorum. Oyuncularımın gözlerinde o ışığı görüyorum ve onlara inanıyorum. Çok büyük anormallikler olmasa onuncu haftadan sonra artık bu trenin kalkacağını ve arkasına bakmadan ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.

Adana Demirspor, TFF 1. Ligi 8. Haftasında Yılport Samsunspor’u konuk edecek. Pazar günü oynanacak karşılaşmanın hazırlıklarını Adana Demirspor Tesisleri’nde Teknik Direktör Ümit Özat idaresinde sürdüren mavi-lacivertliler, düz koşu ile başlarken ısınma hareketleriyle devam etti. Yaklaşık 2 saat süren antrenman top kapma, pas çalışması ve taktiksel çalışmayla son buldu.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Ümit Özat, Bandırma galibiyetine değinerek, “Bandırma maçı iyi bir maç oldu. İyi bir rakip ve iyi zamanda, iyi bir mevsimde gittik. Bundan sonra Bandırma ile oynayacak takımlar için çok kolay olacağını düşünmüyorum. Bu anlamda oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Yakaladıkları seriye devam edeceklerini ve her geçen hafta daha da iyiye gideceklerini belirten Özat, “Öncelikle oyuncularımı tebrik ediyorum. Bir kıvılcıma ihtiyaç vardı ve oyuncularımın onu yakaladığına inanıyorum. İyi yoldayız. Maç maç gitmekte fayda var.

Sezon başından bu yana baktığımız zaman 7 maç için de hemen hemen aynı şeyleri söyleyebilirim. İnsanlar gol yemediğimiz zaman bizim savunma ağırlıklı oynadığımızı düşünüyorlar. Halbuki böyle bir şey olmadığını ifade etmek isterim. Son 3 maça baktığımız zaman böyle sıkıştırılmış haftalarda maçları kazanmak çok önemli. Bir anda sıçrama yapabiliyorsunuz. Tabelada daha iyi yere gelebiliyorsunuz.

Yakaladığımız serinin devamını getireceğimize inanıyorum. Tabi bu demek değildir ki her zaman söylediğim gibi her şeyimiz dört dörtlük olmaz, eksiklerimiz olmadığı anlamına gelmez. Hala eksiklerimiz var. Fiziksel, oyunsal, zihinsel anlamda her hafta gelişmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Önemli olan birlikteliği yakalamak ve bu birliktelik yakalandığında kimsenin önlerinde durma şansı olmadığını ifade eden Ümit Özat sözlerine şöyle devam etti;

“İyi bir ekibimiz var. Seri yapmalıyız. Bunu da başarabilecek oyunculara sahibiz. Zaman zaman sakatlıklar, kartlar, cezalar olacak. Geniş kadro da bu nedenle kuruldu. İnşallah eksikler de aramıza katıldığında daha bütün, daha iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum. Futbol böyle.. Bir hafta önce neyi konuşuyorduk, bu hafta neyi konuşuyoruz. Onun için hep kazanmalıyız.

Bana göre Altay maçının ikinci yarısı, Bandırma maçının ikinci yarısından hatta çok daha iyiydi. Kazanamadık, döndük burada kazandık. Oyuncularım hep benim her şeyimden şüphe edebilirsiniz ama adaletimden asla şüphe etmeyin diye söylerim. Çünkü hak eden formayı giyer. Bugün oynaya yarın oynamayabilir. Oynamayan, yarın oynayabilir.

Yaş ortalaması yüksek bir takımız. Yaklaşık 10-12 tane 33-34 yaş grubu oyuncumuz var. Dolayısıyla onları ekonomik kullanmak zorundayız. Erkan Zengin, Volkan Şen, Dibba, Mehmet Akyüz, Mehmet Uslu, Anıl, Chedjou, Gokhan İnler, Süleyman Koç, Zubas. Yani 32 yaş ve üstü oyuncumuz var. Bunları ekonomik kullanmak orundayız ve şimdiye kadar da kullandığımız düşünüyorum.

OYUNCULARLA ARAMIZDA KÜSKÜNLÜK OLMAZ

Oyuncularla aramızda bir dargınlık, küskünlük olamaz. Bugün Mehmet oynamadı, yarın Mehmet oynadı, bugün Erkan çıktı, yarın başkası çıkacak. Futbol bu.. Takım oyunu.. Burada önemli olan oyuncularımın adaletimden şüphe etmeyeceğimi idrak etmeleri benim için çok önemli.. Hiç kimse bindiği dalı kesmez. Dolayısıyla oyuncuların yaşı kaç olursa olsun çocuk gibidir. Ben de oyuncuydum oynamadığım zaman suratımızın düşmesi, üzülmemiz normal. Tabi takımın içini bozmaması önemli bunu da yapacak bir arkadaşımız yok.

Oyuncularımın karakterimden çok memnunum. Oynamadıkları zaman üzülmeleri normal.. Her antrenörün kendine göre bir yoğurt yeme şekli vardır. Oynatmadığın zaman kimisi çağırıp konuşmamı bekler. Birini çağırıp bir şey ifade etmek benim açımdan pek sağlıklı görünmüyor çünkü çalışıyoruz. Her maçın ayrı bir hikayesi var.

O haftaki maçta da Ümraniye’nin stoperlerinin uzun ve ağır oyuncular olmasından ve arkayı boşatmamalarından dolayı Mehmet Akyüz’ü tercih etmemiştim. Tamamen teknik bir konuydu. Hatta dikkat ederseniz Mehmet Akyüz’ün attığı 7 gol de deplasman gölü.. Alan bulduğu zaman daha etkili olduğunu görebilirsiniz.

Bunlar olacak. Amacımız Kerim’i, Emircan’ı Sedat’ı yani yeni gelen oyuncuları biran önce hazırlayıp takıma adapte etmek. Sonuçta araba 11 kişi alıyor, ayakta da olmuyor. 11 kişi oynayacak, 7 kişi oturacak. Diğerleri bekleyecek sırası geldi mi biri inecek, biri binecek. Bunlar futbolun doğasında var.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİKTELİĞİ YAKALAMAK

Burada önemli olan birlikteliği yakalamak ve bu birlikteliği yakaladığınız zaman önünüzde kimsenin durma şansı yok. Takımımızda bunu görüyorum ve birlikteliği sağlayacak olan bir kötü günde oyuncularımıza ve bize destek olmak, iki birlikte olmak.. Sevgiyi de, sevinci de, üzüntüyü de beraber yaşamak ve ben oyuncularımda onu hissediyorum. Bunu pekiştirecek şey tabi saha skorudur. Skoru aldığınız zaman birliktelik, beraberlik daha çok olur. Oyuncularımın gözlerinde o ışığı görüyorum ve onlara inanıyorum.

Çok büyük anormallikler olmasa onuncu haftadan sonra artık bu trenin kalkacağını ve arkasına bakmadan ilerleyeceğine inanıyorum. Son bir illi maç arası var ve önemli olan o araya kadar iyi gitmek. Ondan sonra yolumuzun açık olduğuna inanıyorum. Önemli olan destek ve tek başına bizim değil taraftarın da desteği lazım. Bizi eleştirebilirler sorun değil ama futbolcuları eleştirmesinler.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42