Suistimal etmeyin

Bugün internette dolaşırken ilginç ilanlarla karşılaştım. Bu ilanları verenlerin büyük bölümü arabalarını, telefonlarını, evlerini satıyorlardı.

Birçoğunun ortak noktası bedelli askerlikten yararlanmak için istenilen parayı bulmaktı.

Tamam bedelli askerlik yapmak verilen hak ise imkanda var ise bu değerlendirilebilir ama benim anlamadığım nokta neden herkes elindeki ürünleri satmak için bedelli askerlik yapacağını belirtiyor ilanda.

181 sayfa, her sayfada 20 ilan bulunan bir sonuçla karşılaştım. Gerçekten bu beni çok şaşırttı. Yani anladım ki gerçekten bedelli için arabasını ve benzeri mal ve eşyalarını satanlar var ama birde bunu suistimal edenler de var.

Yani bir oto galerici bile kendi hesabıyla arabasını acil bedelli askerlik için satıyorum diyip insanları şaşırtabiliyor. Böyle ilanlarla da maalesef karşılaştım. Yahu arkadaş aracınızı 3 kuruş eksik yada fazlaya satmak için neden insanları kandırıyorsunuz.

İhtiyaçtan yaz, başka şeyler yaz ne yazıyorsan yaz ama gariban bedelli askerlik için gerçekten arabasını ve diğer eşyalarını satan kişilerin neden kısmetine engel oluyorsunuz.

Yazık insanları kandırmayın. Yaşanan durumları suistimal etmeyin artık.

YORUM EKLE

banner2