banner6

Süper Lig’e adım adım…

M. Şükrü KÖSEOĞLU

TFF 1. Ligi 2019-2020 sezonu ikinci yarısı başladı. İlk yarıyı 24 puanla 8.nci sırada tamamlayan Adana Demirspor, devre arası yaptığı flaş transferlerle kadrosunu 3’ü forvet ve biri kaleci olmak üzere tam 6 isimle güçlendirerek tüm dikkatleri üzerine çekti.

Yaptığı transferler baktığımızda alınanların tam nokta atışı olarak alındığını söyleyebiliriz. Çünkü ilk maçlarında Adana Demirspor’un sıkıntı duyduğu noktalar; orta saha, gol bölgesi ve savunmaya da takviye gerekiyordu.

Orta sahaya alınan Hasan Kılıç, Traore’ye büyük katkı sunacaktır. Çünkü o da Traore gibi sağlam ve savaşçı bir futbolcu. Takıma büyük katkı vereceğine eminim.

Maçlarda brçok pozisyona girildiği halde gol sıkıntısı yaşanıyordu. Şimdi ise o noktaya tam dört tane flaş transfer yapıldı. Erkan Zengin, Kone, Mehmet Akyüz ve Dibba… Bu isimlere Volkan Şen’i de eklerseniz müthiş bir bölge oluşturuldu desek yeridir. Bence Adana Demirspor’un bugün hücum hattı inanılmaz derecede kaliteli oldu diyebilirim. Kaleye de Muhammed takviyesi yapıldı ve güzel bir kadro kuruldu diyebiliriz.

Oluşturulan bu kadronun ilk meyvesini de zaten Balıkesir ile oynana karşılaşmada aldık. Herkes Adana Demirspor’un nasıl bir kadroya sahip olduğunu ve gücünü görmüş oldu.

İlk yarının son haftalarında yakaladığı çıkışla Süper Lig hedefine adım adım ilerleyen Adana Demir, oynadığı ilk karşılaşmada 6-1 gibi bir skorla yarıya fırtına gibi başladı.

Bu galibiyette yeni transferlerin gücünü de görme fırsatı bulduk. Karşılaşmada Pa Dibba (2), Hasan Kılıç, Erkan Zengin, Aosman ve Volkan Şen’in golleriyle gol şov yapıldı. Takımdaki uyum ve sonuç ortadaydı.

Umarız bundan sonra hep böyle olur ve Süper Lig yolunda emin adımlarla keyifli maçlar izleriz.

YORUM EKLE