Tehlikenin adı: Elektrikli bisiklet ve motosiklet

Adana’da görmeye alışkın olduğumuz atık kağıt toplayıcılarının son dönemde tercihi elektrikli bisiklet ve motosikletten yana oldu. Kent merkezinde atık kağıt toplayan kişilerin çoğunluğunun bu elektrikli aletleri kullanıldığı görülüyor. Ancak bu araçlar kimi zaman trafiği felç ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

Tehlikenin adı: Elektrikli  bisiklet ve motosiklet

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER/ÖZEL )-Adana’da görmeye alışkın olduğumuz atık kağıt toplayıcılarının son dönemde tercihi elektrikli bisiklet ve motosikletten yana oldu. Kent merkezinde atık kağıt toplayan kişilerin çoğunluğunun bu elektrikli aletleri kullanıldığı görülüyor. Ancak bu araçlar kimi zaman trafiği felç ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

İlk zamanlar çuvallarla ve at arabalarıyla atık toplayan, atık kağıt toplayıcıları geçtiğimiz yıllarda el arabalarıyla mesleklerini devam ettirmeye başlamıştı. Ancak son dönemde kamyonet tarzında kasası olan elektrikli bisiklet ve motosikletlerin çıkmasıyla atık kağıt toplayıcılarının tercihi bu kez bu ürünlerden yana oldu. Atık toplayan kişiler özellikle kent merkezinde bu araçlarla dolaşarak atık kağıt topluyor. Ancak kimi zaman bilinçsizce kullanılan araçlar kent merkezinde zaman zaman trafiği felç ediyor. Bazı atık kağıt toplayıcılarının bu araçlarla ters yöne girerek ilerledikleri dahi görülüyor.

Elektrikli bisiklet ve motosikleti usulüne uygun kullananlarda oluyor. Atık kağıt toplayıcıları uygunsuz sürüş yapanları uyardıklarını belirtiyor, ancak bu uyarıya pekte uyulduğu söylenemiyor. Yayalar ve sürücülerde bu kişilerden şikayetçi oluyor. Yayalar bu araçları kullananların trafik ışıklarına uymadıklarını belirtiyor. Sürücüler ise tek yönlü bir caddede ilerlerken birden karşılarına bu araçların çıkabildiğini söylüyor. Vatandaşlar atık toplayıcıların yanı sıra Suriye uyruklu kişilerin bu araçlarla kural tanımadan trafikte seyrettiklerini de hatırlatıyor. Vatandaşlar trafik yetkililerinin bu kişiler konusunda bir önlem almamaları durumunda ölümlü trafik kazalarının yaşanabileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 17:10

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2