TEŞEKKÜRLER UMUT KUZEY

TEŞEKKÜRLER UMUT KUZEY

 

 

 

 

Çok gerildik.

Referandum derken, anayasa derken, ötekileştirme, berikileştirme derken, oy pusulası derken, mühür derken, sayım derken hepimiz bir hayli siyasetin içine girdik, hepimiz bir hayli gerildik. Neyse sonunda tüm bunları geride bıraktık. Bu kaotik ortamı arkamızda bıraktık ve işimize gücümüze döndük. Biraz sakinleşip kendimize geldik, sonu gelmeyen tartışmalara noktayı koyduk.

Şimdi, kendimize dönmenin zamanı. Biraz gerilimden uzaklaşmak, keyif yapmak ve eğlenmek istiyoruz. Tüm bunlar için ayağımıza önemli bir fırsat geldi. 12-13 ve 14 Mayıs’ta başlayacak olan Çukurova Rock Festivali ile ertelediğimiz coşkuyu yeniden yaşayıp ikinci bir karnaval mutluluğu yaşayacağız. Daha önce Zeytinli’de gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören festival bu kez Adana’da yapılıyor. Organizasyonun başında yine Adanalı bir rock sanatçısı Umut Kuzey var. Bu coşkuyu Adana’ya taşıdı Umut ve bizlere büyük jest yaptı. 3 gün süreyle Galeria çim alanda Athena’dan Pinhani’ye, Selda Bağcan’dan Flört’e, Feridun Düzağaç’tan Kurban’a, Mor ve Ötesi’nden Kurtalan Ekspres’e birçok rock sanatçısı ve grubunu izleme olanağı bulacağız.

Müzik birleştirir, festivaller kaynaştırır. Bu fırsatı kaçırmayalım, birleşelim, kaynaşalım, coşalım, evrensel değerlerle tekrar bir araya gelelim. Kol kola kafa sallayalım, stres atalım. Yiyelim içelim dans edelim. Mitinglerde bir araya gelemesek de bu festivalde siyasi düşüncelerimizi, kimliklerimizi, farklılıklarımızı bir kenara bırakalım, dost olalım kardeş olalım. Eskisi gibi “biz” olalım. Bu fırsatı kaçırmayalım. Ve bize bu fırsatı sunan sevgili Umut Kuzey’e sarılalım.

Teşekkürler Umut Kuzey

YORUM EKLE