Trafik kazaları…

Bayram geldi. Ancak her yıl olduğu gibi yine trafik kazaları, yine aynı manzara ile karşılaştık. Çok değil 31 Mayıs Cuma gününden bu yana yurt genelinde 34 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti, 337 kişi de yaralandı. Tabi 3 günlük yani bayramın birinci günü akşam mesai bitimine kadar olan bilanço..  Çok yazık…

Adıyaman'da hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu aynı aileden 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı, Zonguldak ve Sivas'ta otomobiller istinat duvarına çarptı 2 kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Manisa'nın Kula ilçesinde mezarlık ziyaretinden dönerken otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti. Muğla-Milas'ta meydana gelen 3 ayrı kazada bir kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Mersin'in Mut ilçesinde otomobilin çarptığı genç yaşamını yitirdi.

İstanbul-Kadıköy'de, taksi ile motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. Giresun'da kamyonet devrildi ve 10 kişi yaralandı. Vs. vs.

Sonuç daha bayram bitmeden 34 can kaybı ve 337 kişi de yaralı.. Cuma gününden beri yollarda müthiş bir trafik yoğunluğu oldu ve bayram boyunca da bu yoğunluk devam edecek. Ayrıca okullar da önümüzdeki hafta tatile girecek. O zaman da bir tatil yoğunluğu yaşanacak.

Zaten her geçen gün artan araç yoğunluğu ve yolların azlığı nedeniyle mevcut yollar araçlar ile doluyor. O nedenle her zaman dikkatli olmak gerekiyor.

Yapılan araştırmalar, kazaların çoğu dikkatsizlikten meydana geliyor. Sonrasında da aşırı hız, emniyet kemeri takmamak ve uzun yola gidenlerde uykusuzluk ile araç bakımlarının yapılmaması geliyor.

Sonuçta bakıyoruz, sorunlar hep aynı. Lütfen daha dikkatli olalım. Giden can bir daha geri gelmiyor. Unutmayın! Uzun bir tatil dönemine girdik.

Artık yollar daha yoğun olacak. Yanınızda çoluk-çocuk bütün aileniz ile birlikte çıkacağınız tatailiniz kâbusa dönemsin. Lütfen dikkatli olun.

 

YORUM EKLE