banner6

Transferlerde geç kalınmamalı

Adana Demirspor, 2020-2021 sezonu ilk yarısını 31 puanla 4’ncü sırada tamamladı. Hep söylerler ya maç ortalaması 2 olursa devler ligi kapısı aralanır diye.. Yani duruma baktığımızda aslında kopmadı. Çünkü belirtilen ortalamanın sadece 3 puan gerisinde.. Keşke evinde oynadığı o basit maçlarda puan kayıpları olmasaydı..

Neyse! Sonuçta geçmiş, geçmişte kaldı. Artık ileriye bakmak lazım.. Şuan devre arası transferi başladı ve şubata kadar sürecek. Tüm takımlar eksiklerini belirleyip, ihtiyaçlarına göre transferlerini yapacak. Tabi erken davranan, erken uyum sağlayacak ve bir adım önde olacaktır.

Adana Demirspor aslında iyi bir kadroya sahip ancak tabi ki eksikleri de yok değil.. Şöyle bir baktığımızda kaleci sorunu yok bence.. Çünkü Zubas, Vedat ve Emre gayet iyi bir şekilde işi götürür.

Defansta; Tarık, Okan, Süleyman gayet iyi.. Stoperlerde Tayyip Talha çok iyi.. Chedjou, Semih, Rassoul yine aynı şekilde işi götürür.

Orta alana takviye şart bence.. Şimdiye kadar orta alanını büyük oranda Gökhan- Traore- Hasan üçlüsü ve bunlara ek olarak Sinan Kurt var. Gökhan’ın kaptan olması gayet isabetli oldu. Ancak çok koşan bir kişi daha gerekli bence..

Forvete baktığımızda ise Mehmet Akyüz, Dibba, Yunus, Emircan, Sedat, Lanzafame var. İsim olark geniş liste yani.. Fakat Lanzafame’den bir şey alınabileceğini sanmıyorum. Aslında Demirspor’da uzaktan şut çekecek birilerine ihtiyaç var.

Evet! Devre arasındayız ve transfer dönemi başladı. Geç kalmadan gerekli bölgelere transferler bir an önce yapılmalı ve ikinci, devre için hazırlıklara başlanmalı…

YORUM EKLE

banner42