Reklam
Reklamı Geç
Video Önü Reklam
Reklam

HUZUR DAĞITIYOR

ADANA (İLKHABER)-Adana’nın eski baraj kapaklarının bulunduğu alan vatandaşların kafa dağıtmak için gittiği yerlerden bir tanesi haline geldi. Kimi vatandaşlar oltasını alarak kapaklardan akan suyun sesi eşliğinde kafa dinliyor, kimi ise su kenarında oturarak zaman geçiriyor.
Şehrin kalabalığı, trafiği ve daha sayamadığımız birçok etken vatandaşları zaman zaman kafa dinlemeye sevk ediyor. Şehir hayatından sıkılan ve elinde imkan olan vatandaşlar yazlıklara, yaylalara gediyor. Ancak maddi durumu buna elvermeyen veya zamanı olmayan kişiler ise kent içerisinde huzur bulabilecekleri bir yer arayışına giriyor.
TERCİHLER FARKLI OLUYOR
Kimileri Adana’nın en popüler yerlerinden olan Adnan Menderes Bulvarına gidiyor, kimileri tercihlerini gölün karşı kıyılarından yana kullanıyor. Fakat bu yerlerde birçok zaman herkesin tercih ettiği yerler olduğundan pekte istenilen huzur bulunamayabiliniyor.
KENTİN GÖBEĞİNDE HUZUR DAĞITAN YER
Kentin göbeğinde bulunan öyle bir yer var ki, bu yer hem Seyhan İlçesi, hem de Yüreğir İlçesi’nin arasında kalıyor. Bahsettiğimiz yer Seyhan Nehri üzerinde bulunan eski baraj kapakları ve civarı tabiî ki. Çevresinde yürüyüş parkurları, dinlenme parkları olan bu alan adeta misafirlerine huzur dağıtıyor. Kapaklardan akan suyun sesi gür bir şelaleden akan su sesiyle birebir aynı. Bu alanı bilenler buraya gelerek suyun yakınana inip, şehrin gürültüsünü unutup, yalnızca akan suyun sesiyle ve manzaranın güzelliğiyle adeta kendinden geçiyor.
BALIK TUTUP, SU SESİNİ DİNLEYEREK KAFA DİNLİYORLAR
Kimileri oltasını alarak suyun kenarında oturup balık tutarak ve su sesini dinleyerek kafa dağıtıyor. Kimileri ise sadece oturup saatlerce kafa dinlemeyi tercih ediyor. Ailesi ve çocukları ile gelip güzel manzara eşliğinde fotoğraf çektirenlerde oluyor. Anlatılamayacak kadar huzur ve doğal güzelliğe sahip bu alan bazen suyun kesilmesiyle amatör balıkçıların akınına uğruyor.
ÇALILAR KESİLMİŞ
Adana’da eşine ender rastlanılabilen yerlerden bir tanesi olan bu alanda bulunan bazı düzenlemelerin yeni yapıldığı görüldü. Bunlardan biride çalılık ve ağaçların kesilmesi oldu. Bu alana gelen uyuşturucu ve alkol bağımlıları vatandaşlara korku salıyorlardı. Ancak bu ağaçların ve çalılıkların kesilmesi bu kişilerin bu alanı rahatlıkla kullanamayacakları mesajı verdi.
ÜZERİNİ YAYALAR KULLANIYOR
Eski baraj kapakları üzerinden geçmek yasak olmasına rağmen 2 ilçe arasında kullanılacak başka yaya köprüsü olmamasından dolayı yaya geçidine kapatılmadı. Köprünün üzerini karşı yürüyüş parkuruna gitmek isteyen ve mahallelerine ulaşmak isteyen vatandaşlar kullanıyor. Buranın tek sıkıntılı noktası ise köprü olarak kullanılan alanın motosiklet ve bisikletlerinde kullanması. Yayalar bu araçlar nedeni ile zaman zaman kaza tehlikesi atlatıyor.
Bu içerik 577 kez izlendi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti