Reklam
Reklamı Geç
Video Önü Reklam
Reklam

ADANA'DA KAÇAK İÇKİDEN 30 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Kaçak içki 30 can aldı
ÖZEL HABER- Bayram BULUT
ADANA (İLKHABER)-Kaçak içki Adana’da 3 ayda 30 can aldı. Kaçak içkilere sanayide kullanılan alkol maddelerinin konulduğu ileri sürüldü.
Alkol zehirlenmesi nedeniyle yaşanan ölümlü vakaları araştırdık. Adana’da son 3 ayda 30 kişi kaçak içkiden zehirlenerek hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise alkol nedeniyle körlük ve benzeri sakatlanmalara maruz kaldı. Yaşanan vakalara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ederken, hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğunun alkol aldığı yerin ise Mısır Çarşısı olarak iddia edildi. Kaçak içkiden zehirlenme vakaları özellikle 2016 yılının Ekim ayından bu yana hız kazanmaya başladı. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nün kaçak içki konusundaki denetimleri sürerken, ölümlü vakalarında devam etmesi durumun vahimliliğini bir daha gözler önün serdi.
DURUM VAHİM
Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Ahmet Hilal ve Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’den bu vahim durum hakkında bilgiler aldık.
30 TANI KONULAN ÖLÜM
Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Ahmet Hilal, 2016 yılının ekim ayından buyana yaklaşık 30 tane tanısı konulan ölüm vakasının gerçekleştiğini dile getirdi. Henüz laboratuar sonuçları çıkmamış olanlarında olduğunu kaydeden Ahmet Hilal, “Şimdi metil alkolle ilgili Adana’da Ekim ayından beri yaklaşık olarak 30 tane tanısı konu olan ölüm var. Birde daha laboratuar sonuçları çıkmamış olanlar var. Onlar içerisinde de metil alkol şüphelenilenler var. Artı bizim Adli Tıp Anabilim Dalına gelen acilden başvuran sadece Balcalı acile gelen 30 tane metil alkol intoksikasyonu (zehirlenme) oldu.” dedi.
ÇOK CİDDİ VE ÜRKÜTÜCÜ BİR TABLO
Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten ise, yetkili kurumlara seslenerek denetimlerinin çok ciddi bir şekilde arttırılmasını istedi. Son dönemdeki ölümlü vakaların artmasının çok ciddi ve ürkütücü bir tablo olduğunu kaydeden Ökten, “ Son günlerde artan metil alkolle ilgili ölümlere gerek Adana Valiliği’nin gerekse Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nün ciddi önlem alması gerekiyor. Çok kısa sürede 30’un üzerinde vatandaşımız bu alkol zehirlenmesinden öldü. Bunların bir kısmının da tabiî ki sakat kalmakta ve körlük oluşmakta. Beyin fonksiyonlarını bozduğu için bir takım kalıcı sakatlıklarda bırakabilmekte. Bizim valilik ve emniyete ricamız denetimleri çok ciddi bir biçimde arttırmaları” ifadelerini kullandı.
Bu içerik 1095 kez izlendi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti