banner6

Adana sağlık turizminde tercih edilecek il

Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Adana'nın sağlık alanındaki yatırımlarla bölgede ve Türkiye genelinde hızla öne çıktığını, başta Ortadoğu olmak üzere Arap ve Afrika ülkelerine de bu alanda hizmet verilebileceğini söyledi.

Adana sağlık turizminde  tercih edilecek il

Adana sağlık turizminde

tercih edilecek il

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Adana'nın sağlık alanındaki yatırımlarla bölgede ve Türkiye genelinde hızla öne çıktığını, başta Ortadoğu olmak üzere Arap ve Afrika ülkelerine de bu alanda hizmet verilebileceğini söyledi. 

  Bugün Adana'nın nüfusunun 2 milyon 100 bine ulaştığını, 'Çukurova Bölgesi' olarak bu nüfusun yaklaşık 10 milyon olarak öne çıktığını vurgulayan Aldırmaz, bu konumu itibariyle de bölgenin İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olduğu yorumunda bulundu. 'Bölgesel işbirliği'ne büyük önem verdiklerini kaydeden Aldırmaz, bu nedenle de Adana ya da Mersin'i tek bir parça olarak değil, büyük bir bütünün parçaları olarak gördüklerini dile getirdi. Geçmişte de Çukurova Bölgesi'nin Adana ve Mersin'i de kapsayan güçlü bir coğrafya olarak öne çıktığını hatırlatan Aldırmaz, yerel yönetimler olarak da kendilerinin 'bölgesel işbirliğini öne çıkartmaya çalıştıklarını da vurguladı.

 

  "ADANA, TÜRKİYE'NİN ORTADOĞU'YA AÇILAN PENCERESİ KONUMUNDAî

  "Adana'yı tanırsanız, Türkiye'yi de tanımış olursunuz" ifadesini kullanan Aldırmaz, açıklamasını da şöyle sürdürdü; "Adana, Türkiye'nin 81 ilinden göç alan bir kent. Yani ülkenin dört bir yanından gelen insanlar, burada daha iyi bir yaşam kurmaya çalışıyor. Göç konusunda ufak tefek şeylerin dışında herhangi bir sorun ya da sıkıntımız yok. Adana, gelecekte Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olacak. Bugünkü mevcut konumu itibariyle Adana, Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan penceresi durumunda. Bir tarım ve ticaret merkezi olmasının yanında petrokimya sektöründe çok ciddi yatırımları kendisine çeken bir bölge. Tüm bunların yanında sağlık turizminde de önemli bir potansiyele sahibiz. İddia ediyorum ki, 3-5 yıl sonra Ankara ve İstanbul'da yaşayan insanlar, tedavi olmak için buraya gelecek. Sağlık alanında çok ciddi yatırımlar yapılırken, son teknoloji ürünlerin kullanıldığı donanımlı sağlık kuruluşlarına da sahibiz.î

 

  "ADANA SAĞLIK TURİZMİNDE HIZLA ÖNE ÇIKIYOR BU ALANDA İDDİALIYIZî

  Sağlık turizminde bugün Türkiye'nin, Almanya, Fransa ve İngiltere olduğunu, bunun dışında kalan Avrupa ülkelerini de gerisinde bıraktığı yorumunda bulunan Zihni Aldırmaz, bunun yanında Adana'nın sağlık alanındaki yatırımlarla bölgede ve Türkiye genelinde hızla öne çıktığını ifade etti. Aldırmaz, sağlık turizmi konusunda iddialı olduklarının altını çizerek, bu alanda kentin önemli bir çeşitlilik ve zenginliğe sahip olduğunu, Sağlık Bakanlığı'nın yanı sıra özel sektörün de kentte sağlık alanında çok ciddi yatırım ve projeleri hayata geçirdiğine dikkat çekti. Söz konusu yatırımlar ile birlikte kentteki mevcut yatak kapasitesinin 3 bin 500 ilave yatakla birlikte artacağı bilgisini de veren Aldırmaz, "Bu yatak kapasitesi ile artık kırılma noktasını da aştık. Ortadoğu başta olmak üzere bütün Arap ve Afrika ülkelerine sağlık turizmi alanında hizmet verebilecek durumdayız. Bunun yanında yaşlı turizmi için de ideal bir bölgeyiz. 350 kilometrelik bir sahile sahibiz. Uygun mevsimsel özelliklerle de Adana öne çıkıyor" dedi.

  

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42