banner6

Adana'da 4 bin çocuk süt zehirlenmesi gerekçesiyle hastanelere başvurdu

Adana'da okullarda dağıtılan sütten zehirlendiğini ileri sürerek hastanelere 4 bin çocuğun başvurduğu, ancak öğrencilerin hepsinin taburcu edildiği öğrenildi.

Adana'da 4 bin çocuk süt zehirlenmesi  gerekçesiyle hastanelere başvurdu
 Adana'da 4 bin çocuk süt zehirlenmesi  gerekçesiyle hastanelere başvurdu

  ADANA (İHA) - Adana'da okullarda dağıtılan sütten zehirlendiğini ileri sürerek hastanelere 4 bin çocuğun başvurduğu, ancak öğrencilerin hepsinin taburcu edildiği öğrenildi.  

  Milli Eğitim, Sağlık ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlıkları tarafından dün okullarda çocukların daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için dağıtılan bedava sütler sonrası rahatsızlanan öğrenciler hastanelere akın etti. Dün öğleden sonra başlayan zehirlenme ihbarlarından dolayı Adana'da 4 bin çocuğun hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Sağlık ekiplerinden alınan bilgiye göre hastaneye getirilen öğrencilerde zehirlenme belirtisi görülmediği, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti olduğu, bu

belirtilerin hiç süt içmeyen çocuklarda daha fazla görüldüğü bildirildi. Ayrıca hastaneye gelen çocukların yüzde 90'ının arkadaşlarında ağrı oluştuğu için psikolojik olarak etkilendiğinin saptandığı öğrenildi. Hastanelere başvuran 4 bin çocuk, tek tek kontrol edilerek taburcu edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42