banner6

Adana’da en fazla Şanlıurfalılar yaşıyor

Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, 2019 yılında Adana’da ikamet eden kişilerin yüzde 40,6’sı Adana dışındaki illerin nüfusuna kayıtlı.

Adana’da en fazla Şanlıurfalılar yaşıyor

ADANA(İLKHABER)-TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, 2019 yılında Adana’da ikamet eden kişilerin yüzde 40,6’sı Adana dışındaki illerin nüfusuna kayıtlı. Adana ilinde ikamet eden kişilerin nüfusa kayıtlı oldukları illere göre dağılımına bakıldığında en fazla Şanlıurfa en az Yalova nüfusuna kayıtlı kişiler olduğu ifade edildi.

Mersin’de İkamet Edenlerin Nüfusa Kayıtlı Olduğu İle Göre Dağılımı, 2019 *

Adana ilinde ikamet eden kişilerin nüfusa kayıtlı oldukları illere göre dağılımına bakıldığında sırasıyla  en fazla  Şanlıurfa, Mardin ve Osmaniye; en az Yalova, Bartın ve Edirne nüfusuna kayıtlı kişiler olduğu ifade edildi.

Adana nüfusuna kayıtlı olan kişilerin ikamet ettikleri illere göre dağılımına bakıldığında, sırasıyla en fazla İstanbul, Mersin ve Antalya’da; en az Ardahan, Bartın ve Bayburt’ta ikamet ettiği ifade edildi.

Adana nüfusuna kayıtlı olan kişiler sıralamaya ve nüfusa dahil edilmediği açıklandı.  

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42