banner6

Alzhemier hastası kayıp kadının son görüntüleri

Adana’da yaşayan Alzheimer hastası olan 54 yaşındaki Rahime Atay’dan 7 gündür haber alınamıyor.

Alzhemier hastası kayıp kadının son görüntüleri

Özel Haber

Mehmet Emin AKÇAY

ADANA (İLKAHBER)-Adana’da yaşayan Alzheimer hastası olan 54 yaşındaki Rahime Atay’dan 7 gündür haber alınamıyor. Kayıp kadını bulmak için toplu taşıma araçlarına ve kenttin birçok noktasına ilanlar asılarak bulunması için hem kolluk kuvvetleri tarafından hem de aile tarafından çalışmalar yapılıyor.

Rahime Atay ve kızı 25 Temmuz günü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine gitti. Anne kız doktora muayene olduktan sonra tetkikleri yaptırdı. İşlemlerin devam etmesi üzerine Atay’ın kızı annesine bankta oturmasına söyledi. İşlemlerini tamamlayan Atay’ın kızı annesinin bıraktığı yere geldiğinde annesinin orada olmadığını gördü.

Genç kız annesini hastanede aradı ama bir türlü bulamadı. Bunun üzerine genç kız durumu polise haber verdi. Hastane çevresindeki ve içindeki güvenlik kameraları da tek tek izlendi. Atay’ın üniversitenin çeşitli yerinde görüldüğü bu yönlerde arama yapıldı ancak  Atay’a bir türlü ulaşılamadı. Polis ve AFAD ekiplerinin hastanenin bulunduğu bölgedeki Seyhan Baraj Gölü ve ormanda aramalar  gerçekleştirdi.

 Bir daha haber alınamayan Atay’ın alzhemier hastası olduğu öğrenildi.   Her yerde aranan Atay’dan bir haber alınamazken, Atay’ın kayıp olduğuna dair ilanlar kentteki toplu taşıma araçlarına ve iş yerlerine asıldı. Hastalığı nedeniyle evine dönemeyecek durumda olan Rahime Atay’ı görenlerin 112’yi aranarak polis ekiplerine ya da ailesine bildirilmesi isteniyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs Şube Müdürlüğü Personeli Metin Atay’ın eşi olduğu öğrenilen Rahime Atay’ın bulunması için ailesi tarafından kayıp kadının son halinin görüldüğü güvenlik kamerası görüntüsü de paylaşıldı. Üzerinde mavi lacivert çizgili tunik, ayağında ise siyah sandalet bulunan Atay’ın  bir an önce sağ salim bulunması isteniyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER