banner6

Bir yastıkta kocasınlar

Volkan ile Begüm düzenlenen muhteşem düğün ile evlendiler

Bir yastıkta kocasınlar

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardin ve Erzincan’ın köklü ailelerinden Hazırbaba ile Kızgın birbirlerine akraba oldu. Hüseyin Kızgın ile Begüm Hazırbaba, dünyaevine girdi.

Uzun yıllardır Mardin’den ticari hayatları nedeniyle metropol kent İstanbul’da yaşamayı tercih eden Mardinli “Hazırbaba” ile Erzincan’ın tanınmış ailelerden olan “Kızgın ailesi” çocuklarını evlendirerek Mardin-Erzincan akrabalığına imza attılar.

Ahmet ve Songül Hazırbaba çiftinin Radyo Televizyon mezunu olan biricik oğulları Volkan Hazırbaba ile  Hüseyin ile Gülten Kızgın çiftinin güzel kızları Begüm’ü evlendirerek büyük bir mutluluk yaşadılar.

Violet Balo Salonu’nda düzenlenen muhteşem düğün töreni ile Volkan-Begüm çifti hayatlarını birleştirdi. Genç çiftlerin mutluluğu gözlerinden okunurken, genç çiftleri dostları yalnız bırakmadı. Hazırbaba ve Kızgın ailesinin mutluluğuna ortak olmak içen Avrupa, Suudi Arabistan, Almanya, Mardin, Erzincan, İzmir ve Türkiye’nin çeşitli illerinden düğüne gelen dost ve akrabalar genç çiftlere mutluluklar dilediler.

Damadın babası Ahmet Hazırbaba’yı yalnız bırakmayan dayısı muhabirimiz Adnan Avuka ayrıca sergilediği reyhani oyunları ile herkesin takdiri kazandı. Avuka, düğün için Kanada’dan gelen yiğeni Muhammed Rezen’e büyük bir özlemle sarılarak öptü.

HASTANEDEN KAÇIP DÜĞÜNE GELDİ

Bir rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi altında olan Vahap Yücesoy ise hastaneden kaçarak düğüne katılması en merak edilen konulardan biri oldu. Düğün katılmak için hastaneden kaçtığını belirten Vahap Yücesoy, “Vollkan’ın düğünü olurda ben gelmemezlik edermiyim. Çünkü söz vermiştim. Bende hastaneden kaçıp düğüne geldim. Tek üzüldüğüm taraf ise bu gençlerin düğününde oynamamdır. Keşke sağlığım yerinde olsaydı da bende doyasıya pistte oynasaydım” dedi.

Öte yandan düğünde birbirinden güzel Türkçe, Arapça ve Kürtçe Türkü’ler icra eden ünlü sanatçı Mahmut Mardinli düğüne ayrı bir renk kattı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER