banner6

Bisikletli Noel Baba hediye dağıttı

Bisikletli Noel Baba yılbaşı gecesi lösemili çocuklara hediyeler dağıttı.

Bisikletli Noel Baba hediye dağıttı

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Bisikletli Noel Baba yılbaşı gecesi lösemili çocuklara hediyeler dağıttı.

  Adana’da beynindeki tümörden kurtulmak için ameliyat edilen, ancak 9 gün sonra yaşam savaşını kaybeden ve bağışlanan organları minik bedenlere umut olan 6 yaşındaki Ali Utku Yücel’in, (Mavi Çocuk Utku) babası Gazeteci Kemal Yücel kendisini hasta çocukların iyileşmesine adadı. Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği’ni kuran Baba Yücel, hasta ve lösemi hastası çocukların iyileşmesi için kök hücre bağışı, organ bağışı gibi çok sayıda çocuğa umut olacak etkinliklere imza attı.

NOEL BABA KIYAFETLERİNİ GİYDİ

Lösemili çocukların durumlarına dikkat çekmek amaçlı Türkiye genelinde binlerce kilometrelik bisiklet turları gerçekleştiren Yücel, geçtiğimiz aylarda da dönor olarak bir hastaya karaciğerini vermişti. Henüz iyileşen Yücel yılbaşı gecesi yine lösemi hastası çocuklara moral olması amaçlı Noel Baba kıyafetlerini giydi.

ÇANTASINDA HEDİYE, ALTINDA BİSİKLET

Noel Baba çantasını da hediyelerle doldurmayı ihmal etmeyen Kemal Yücel, bisikletine binerek evinin yakınında olan hastanenin yolunu tuttu. Yolda bisiklet süren Noel Babayı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bisikletli Noel Baba hastaneye gelerek bisikletini park ettikten sonra lösemi hastası çocuklara tek tek hediyelerini dağıttı. Bisikletli Noel Baba’dan hediye alan lösemi hastası çocuklar mutluluktan adeta havaya uçtu. Hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından hediye dağıtımı sona erdi.

“BENİM RENGEYİĞİM YOK”

Bisikletli Noel Baba Kemal Yücel, “Benim ren geyiğim yok bisikletim var” diye espri yaparak çocuklar lösemili çocukları mutlu etmek için bu etkinliği gerçekleştirdiğini söyledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER