Bozdoğan: "Bu kenti ayağa kaldırmak hepimizi görevi"

Bozdoğan:

MERSİN (İHA) - Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, ilçeyi sağlık ve eğitim  alanlarında ileri seviyelere taşıyacak proje çalışmalarına hız verdiklerini belirterek,  "Biz bu kentin hizmetkârı olmak için yola çıktık. Yani bu kenti ayağa kaldırmak hepimizi  görevidir" dedi.  

  Tarsus Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Tarsuslu ile İŞKUR Şube  Müdürü Kürşat Dal ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Çelik, Tarsus Belediye  Başkanı Haluk Bozdoğan’ı makamında ziyaret etti.

  Ziyarette Tarsus ile ilgili yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bozdoğan,  “10 bin yıllık tarihi kentimizi gelir, sağlık ve eğitim alanlarında ileri seviyelere taşıyacak  proje çalışmalarımıza hız verdik. Açılacak iş sahaları ile istihdam sağlayıp, işsizliğin  önüne geçmeyi hedefliyoruz. Tabi bunu yaparken tek başımıza değil de kentin  dinamikleri ile bunu başaracağız. Hayata geçireceğimiz projelerde yer alacak  personellerimizi eğitimden geçiyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti vermek için ben dahi tüm  çalışma arkadaşlarımızın gecesini gündüzüne katıyor. Biz bu kentin hizmetkârı olmak  için yola çıktık. Yani bu kenti ayağa kaldırmak hepimizi görevidir. Bu 5 yıllık süreçte de  bunu yapmak boynumuzun borcudur” diye konuştu.

  Kentin kurumları ile işbirliği içinde olduklarını dile getiren Bozdoğan, “Yaklaşık 400 bin  nüfuslu bir kenti yönetiyoruz. Kentimizin en büyük sorunu işsizlik ve yoksulluk. Biz  göreve seçildikten sonra binlerce kişi iş başvurusunda bulundu. Bu kadar talebe  karşılık veremeyeceğimize göre, kentimizde yatırımcının önüne açacak iş alanları  sağlayacağız. Bunu mutlaka ama mutlaka başarmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

                                        

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 08:03

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER