banner6

Durak'tan arsa satışına tepki

İçişleri Bakanlığınca hakkındaki soruşturmaların selameti açısından geçici olarak görevden alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Büyükşehir Belediyesi'ne ve İmar İnşaat AŞ’ye yıllardır kazandırdığı arsaların tek tek satıldığını belirterek, 12 Mart'ta gerçekleştirilecek arsa satışının engellenmesini istedi.

Durak'tan arsa satışına tepki


  ADANA (İHA) -   Durak, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'ne ve İmar İnşaat AŞ’ye yıllardır kazandırdığı arsalar tek tek satıldığını, son olarak seçime 17 gün kala, takriben 15 milyon lira değerindeki 65 bin metrekare arsanın da satışının 12 Mart Çarşamba günü saat 13.30’de gerçekleştirileceğini belirtti.
  1984’ten bu yana Adana halkının parasıyla, yine Adanalılardan binlerce dönüm arazi ve arsa satın alarak çok sayıda okul, cami, çarşı, semt pazar yerleri, yeşil alanların kente kazandırıldığı, bu arsalarda kentsel dönüşüm için örnek uygulamalar yapıldığını ifade eden Durak, şöyle devam etti:
  "Sözümona benim vekilim olarak görev yapan Zihni Aldırmaz, kaldırım, bordür, özellikle kişisel tanıtım için afiş ve reklam harcamalarıyla Büyükşehir Belediyesini 200 milyon liraya yakın borçlandırmıştır. Böylece, gelecek yönetimin gelirlerini ipotek etmiştir. Bu yetmiyor gibi, bir adedi 41 bin 380 metrekarelik imarda AVM yeri olmak üzere 65 bin metrekarelik imarlı arsaları bir hafta içerisinde satışa sunmuştur. Ne acıdır ki; bu satış kararlarını MHP, AKP ve CHP gruplarının desteği ile gerçekleştirmektedir. Daha da acı olan belediye meclis üyeleri dışında, bu üç partinin il ve ilçe yöneticilerinden de destek görmektedir. Etik olmayan, seçim arefesindeki son satış, seçilecek yeni yönetime bırakılmalıdır. Tüm siyasi parti yöneticileri başta olmak üzere, pazartesi toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi, bu konuda gereken duyarlılığı göstererek satışın engellenmesini sağlamalıdırlar."
 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER