banner6

Düşman bile yapmaz

Adana ESOB Başkanı Sözütek, TESK yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bombalanan TBMM’yi görünce dehşete düştü:

Düşman bile yapmaz

ADANA(İLKHABER) - Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 15 Temmuz akşamı darbeciler tarafından bombalanan Gazi TBMM'yi ziyaret etti. Gördükleri karşısında dehşete düşen Başkan Nihat Sözütek, "Düşman olsa böyle yapmazdı. İnsan kendi uçağıyla, kendi meclisine, kendi milletvekiline, kendi milletine bomba atar, silah sıkar mı?" dedi.

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve Birlik Başkanları ile birlikte Gazi Meclisi ziyaret ederek, bombalarla yıkılan alanları yerinde inceleyen Başkan Sözütek, demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın şahsında , başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, milletvekilleri, darbe karşıtı, devletine sadık askerler ve polislerimiz ile milletimize başsağlığı ve  geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Başkan Nihat Sözütek, "Gazi Meclisimizde bombalanan yerlerde gördüklerimiz karşısında dehşete düştük. Bu devletin uçağıyla, helikopteriyle, tankıyla, silahıyla bu milletin vekillerini, yöneticilerini, halkını öldürmek amaçlı böyle saldırılar nasıl yapılır. Akıl alır şey değil. Düşman olsa böyle yapmazdı. Ama bu millet her şeyin farkında. Ama, bu millet, düşmanını da dostunu da gayet iyi biliyor. FETÖ'cü, PDY'sının arkasında dost görünümlü düşmanların kimler olduğunu bu millet çok iyi biliyor. Bu millet, böyle kalkışmalarla asla yılmaz, yıkılmaz. "diye konuştu.

 

Sözütek, ülkenin kaderini tayin edecek 15 Temmuz gecesinde korkusuzca ortaya çıkarak halkı darbe girişimine karşı sokağa davet ederek büyük cesaret örneği gösterip, devletimizi büyük bir badireden kurtaran başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Bakanlar, Milletvekilleri, Muhalefet Liderleri, devletine sadık asker ve polislerimiz ile korkusuz halk kitleleri ve duyarlı esnaf - sanatkarlarımıza da teşekkür ederken, "Ülkemiz facianın eşiğinden döndü. Çok şükür, bugün yine dimdik ayaktayız. Patlayan lastiğimizi tamir ettik ve yolumuza devam ediyoruz. İnşallah, kalkışmanın açtığı yaralar kısa zamanda kapanacak ve Türkiye'miz layık olduğu yerlere eskisinden çok daha hızlı ve güçlü şekilde ulaşacak." dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 17:27

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER