banner6

Eczacılıkta 173. yıl kutlamaları

Bilimsel Eczacılığın 173. yıldönümü Adana'da bir dizi mesleki, kültürel ve sosyal etkinlikle kutlanacağı bildirildi.

Eczacılıkta 173. yıl kutlamaları
Eczacılıkta 173. yıl kutlamaları

 

ADANA(İLKHABER) - Bilimsel Eczacılığın 173. yıldönümü Adana’da bir dizi mesleki, kültürel ve sosyal etkinlikle kutlanacağı bildirildi.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, 14 Mayıs Eczacılık Günü kutlamalarını bir gün ile sınırlı tutmadıklarını, etkinliklerin 7-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Özkan, Eczacılık Günü kutlamalarında 2 Kasım 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan RTÜK Yayın Usul ve Hizmetleri Hakkındaki yönetmelik ile reçetesiz ilaçlara reklam seferberliği gelmesi ve 2 Kasım 2011 tarihli 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun oluşumuyla daha çok gündeme gelen “İlaçta Reklam” konusunun vatandaşlarımıza ve sektör yansımalarını tartışmayı hedeflediklerini söyledi.  Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Eczacı Muhittin Zeyneloğlu’nun yöneteceği panele konuşmacı olarak Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Dr. Saim Kerman, TEB Başkanı Erdoğan Çolak, TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, Abdi İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, A.Ü İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Reklamcılık ve Tanıtım Ana Bilim Dalından Deniz Sezgin’in konuşmacı olarak katılacağını bildirdi.

ERtkinlik kapsamında yazılı ve görsel medyanın önemli isimlerinden gazeteci yazar Uğur Dündar’ın “Türkiye’de Gazetecilik” konulu konferans vermek üzere Adana’ya geleceğini belirten Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan,  Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliği ile de “E-Reçete ve Avuç İçi Damar Okuma Sistemi” konu panel düzenlediklerini kaydetti. Panele konuşmacı olarak SGK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Başmüfettiş Mehmet Özdemir, İzlenme ve Değerlendirme Şube Müdürü Dr. Emre Ertugay, Dr. Refik Atun ile İzleme ve Değerlendirme Müdürlüğünden Şube Müdürü Eczacı Abdülkadir Burkan konuşmacı olarak katılacak.

Adsana Eczacı Odası Başkanı Özkan, Eczacılık etkinliklerinde eczacılar tarafından yaptırılan Adan Eczacı Odası Anaokulu ve Sevgi Evi ziyareti, sinema, fotoğraf sergisi, resim yarışması, futbol ve bowling gibi turnuvaların da yer aldığını, geleneksel Eczacılık Balosu’na Işın Karaca’nın katılacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER