banner6

Evsiz vatandaşlar otele yerleştirildi

Adana’da yaşayan evsiz vatandaşlar için bir otel ve bir pansiyon hizmet vermeye başladı.

Evsiz vatandaşlar otele yerleştirildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yaşayan evsiz vatandaşlar için bir otel ve bir pansiyon hizmet vermeye başladı.

Soğuk kış günlerinde sokaklarda kalan evsiz vatandaşlar son dönemde gündem oldu. Soğuk ve açlıkla mücadele eden evsiz vatandaşlara haftanın belirli günlerinde hayırsever vatandaşlar tarafından sıcak çorba ve yiyecek yardımları yapılıyor. Ancak yeterli olmayan bu yardımlar evsiz vatandaşları günü birlik karınlarını doyurmaya yetiyordu.

OTELE YERLEŞTİLDİLER

Haberlere konu olan evsiz vatandaşların yaşadıkları duruma Seyhan Belediyesi duyarsız kalmadı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatları ile tespit edilen evsiz vatandaşlar bir otele yerleştirildi. Ayrıca evsizler için 1 pansiyon ve 1 otel hizmet vermeye başladı. Akay evsiz vatandaşları ziyaret ederek onları dinledi.

YEMEK DESTEĞİ VERİYORLARDI

2014 yılından beri haftanın belirli günlerinde evsiz vatandaşları sıcak çorba ve yemek desteği veren Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile birlikte Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği yaşanan bu gelişmeyi sevinçle karşıladı.

AKİF KEMAL AKAY’IN TALİMATI

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bildiğiniz gibi 2014 yılından bu yana Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile birlikte Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği olarak sokaklar da yaşam mücadelesi veren evsiz vatandaşlarımıza kış mevsiminde sıcak çorba ve yemek ikramı yapıyoruz. Bu çalışmaları gören Seyhan Belediyesi Sosyal Hizmet Ekibi,  Başkan Akif Kemal Akay Bey'in de talimatı ile bir otele yerleştirildi.” dedi.

BELEDİYEYE VE BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Sokakta yardıma ihtiyacı olan kişilerin bildirilmesini isteyen Yücel, “Evsiz vatandaşlarımız için 1 pansiyon ve 1 otel hizmet vermeye başladı. Çevreniz de gördüğünüz evsizleri ilgili yerlere ulaşarak verebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde sokakta kalan vatandaşlarımızı korumaya alarak 7/24 sağlık, temizlik ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Belediyemize gelen tüm ihbarları tek tek değerlendiriyoruz. Sizler de sokakta yardıma ihtiyacı olan kişiler gördüğünüzde bizlere ulaşabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42