banner6

"Hastane ihtiyaç olan bölgeye yapılacak"

Milletvekili Ünüvar, yeni yapılacak hastanenin polemik konusu olmasından rahatsız

Milletvekili Ünüvar, yeni yapılacak hastanenin polemik konusu olmasından rahatsız

 

"Hastane ihtiyaç olan

bölgeye yapılacak"

 

   ADANA (İHA) - AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, girişimler sonucunda Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan sözünü aldıkları Seyhan ilçesinin güneyine inşa edilecek devlet hastanesinin yerinin tespiti için yürüttükleri çalışmaların polemik haline getirilmesinin yapılan hizmete haksızlık olduğunu söyledi. 

  Ünüvar, yaptığı açıklamada, Seyhan ilçesine yapılacak hastanenin yeri ile ilgili sadece ön bir alternatif çalışma yaptıklarını belirterek, "Bizler hastane yeri için mümkün olduğu kadar çok alternatif belirleyip Sağlık Bakanlığına sunacağız. Sağlık Bakanlığımızın ilgili uzmanları her bir yer için uygunluk fizibilitesi yaptıktan sonra, Adana Valiliği, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının da görüşü alınarak yeni hastane hemşehrilerimize en iyi hizmet verecek bölgeye kurulacak" dedi.

  Adana'nın arsa üretimi açısından sıkıntılı bir il olduğunu hatırlatan Ünüvar, sağlık kampüsüne yer belirlerken projenin tüm detaylarının hazır olmasına rağmen arsa üretimi eksikliğinden dolayı gecikme yaşadıklarını vurguladı.

  Adana'ya 1500 yataklı sağlık kampüsü yapılacağı için Adana merkeze başka bir hastane yapımının Sağlık Bakanlığının gündeminde olmamasına rağmen Seyhan'ın güneyinin bir hastaneye ihtiyaç duyduğunu Bakan Akdağ'a yaptıkları çalışmalarla anlattıklarını söyleyen Ünüvar, "Bütün bu çalışmalarımızın sonunda Adana'da Seyhan ilçemize yeni bir hastane yaptırılması kararı alındı" diye konuştu.

  Adana'ya yatırım ve hizmet getirilmesi noktasında Adana milletvekilleri olarak çok büyük uğraş verdiklerini belirten Ünüvar, binbir emekle Adana'ya kazandırdıkları yatırımların polemik konusu yapılmasının kendisini üzdüğünü sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER