banner6

Hayata daha güzel bakabilmek mümkün

Dr. Gülen Görkem, göz kapağı estetiğine dikkat çekti

Hayata daha güzel bakabilmek mümkün
Hayata daha güzel bakabilmek mümkün

 

  ADANA (İHA) - Yoğun iş temposu ve yorucu kent yaşamı yüzünden göz kapağı sarkması, kaz ayağı çizgileri, göz altı torbaları, göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar çoğumuzun korkulu rüyası haline geldi. Yüz estetiğinin en dikkat çekici, aynı zamanda yaşı ele veren kısmı olan göz kapakları, estetik cerrahi sayesinde kişinin genç ve duru bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. 

  Göz estetiğiyle, yüzünüzü eski canlılığına kavuşturmak hiç de zor değil. Göz çevresine, göz kapağına ve gözaltı torbalarına uygulanan estetik ile gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusunun yer çekimiyle aşağı doğru sarktığına dikkat çeken uzmanlar,  bu durumun göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olduğunu kaydetti. Göz ve göz çevresine yapılacak küçük estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak mümkün olduğunu ifade eden  Dünyagöz Adana'dan Opr.Dr.Gülin Görkem, hastalara en sık uygulanan estetik operasyonların başında; göz kapağı estetiği, üst kapak düşüklüğü ameliyatları, göz çevresi botoksu ve göz kapağı şekil bozukluklarının geldiğini söyledi. Dr. Görkem, "Kapak düşüklükleri doğuştan olabilir ya da ileri yaşlarda oluşabilir. Görmeyi ve görme alanını etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır. Çocuklarda göz tembelliğine neden olan kapak düşüklükleri yani ptozisin düzeltilmesi çok önemlidir. Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı tümörleri gibi hastalıkların tedavileri yapılır. Bunun yanı sıra kaz ayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirme botoks yöntemleri de gerekiyorsa hastaya uygulanabilir. Botoks ile 15 dakikada tüm bu sorunlardan kurtulmak kolaydır. Ancak kullanılacak malzemelerin kalitesi de başarıyı bir o kadar artırır.  Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki hatta kaştaki sarkma gibi sorunlar ise göz kapağı ve kaş estetiği ile rahatlıkla çözümlenebilir. Burada önemli olan konu ise hastanın hem fonksiyonel hem de estetik görünümünü hastaya kazandırabilmektir" diye konuştu.

  ESTETİK YAPTIRIRKEN DİKKATLİ OLUN!

  Göz estetiğinin yeni teknolojik yöntemlerle, çok daha kolay ve acısız yapılabildiğini sözlerine ekleyen Opr.Dr.Görkem  yapılacak estetiğin görme kalitesini etkileyip kalıcı hasar bırakmaması için, alanında eğitim almış cerrahlara başvurulması gerektiği konusunda uyarıyor. Opr.Dr.Gülin Görkem,  göz estetiği ameliyatlarının önemini ve taşıdığı riskleri şöyle anlatıyor:

  "Göz kapağı vücuttaki diğer dokulardan çok farklı bir bölge. Göz kapağını açan ve kapayan kas, yağ dokuları, gözyaşı bezi, cilt ve destek dokularından oluşur. Göz estetiği ameliyatlarında, genel göz sağlığının korunmasına hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Cerrahi girişimlerin tümünde sağlam dokuların zarar görmemesi ve sadece gerekli yere müdahalenin yapılması çok önemli. Göz çevresi estetiğinin, göz kapağı anatomisini ve estetik cerrahi ilkelerini bilen göz doktorları tarafından yapılması büyük önem taşıyor.î

  GÖZ ESTETİĞİNE UYGUN AMELİYATHANE ÖNEMLİ!

  Göz estetiği ameliyatlarında kişilerin, hekimin deneyiminin yanı sıra teknolojik ve hijyenik altyapısına da dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Opr.Dr.Görkem  "Komplikasyon riskinin az olması ve hızlı bir iyileşme süreci için ameliyatın göz estetiğine özel tasarlanmış ameliyathanelerde gerçekleşmesi  de çok önemli." şeklinde konuştu.

  GÜZEL GÖZLER İÇİN 4 UYGULAMA

  - Göz çevresi botoksu: Kaz ayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirme

 

  -Göz kapağı estetiği: Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki estetik sorunlar tedavi edilebilir.

 

  -Kapak düşüklüğü ameliyatları: Kapak düşüklükleri doğuştan olabilir ya da ileri yaşlarda oluşabilir. Görmeyi etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır.

 

  -Göz kapağı şekil bozukluklarının tedavisi: Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı tümörleri gibi hastalıkların tedavileri yapılır.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42