KARATAŞ'TA "SAHİLLERİMİZ TEMİZ KALSIN, YARINLAR GÜZEL OLSUN" PROJESİ...

Karataş Belediyesi ve Rota Doğa Sporları ve Gezi Kulübü tarafından düzenlenen “Sahillerimiz Temiz Kalsın, Yarınlar Güzel Olsun“ projesi kapsamında Tuzla Mahallesi sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

KARATAŞ'TA

ADANA (İLKHABER) -Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, Tuzla Mahallesi’nde etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada sahillerin temiz kalması için vatandaşlara da büyük görev düştüğünü belirtti.
Etkinliği, Karataş’ın diğer sahillerinde de gerçekleştireceklerini belirten Boğaçhan, “Başlattığımız bu sosyal sorumluluk projesi ile yerel halkın ve o sahilleri kullanan vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını sağlamak ve doğanın bize bahşettiği güzellikleri doğanın parçası olan diğer canlılar ile birlikte korumayı hedeflemekteyiz. Bu bağlamda ilki gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesinin belediyemiz ve halkımız için de ilk adım olarak görüyoruz. Sahillerimizin temiz olması o bölgede yaşayan canlılar kadar sahillerimizi kullanan tatilcilerimiz açısından da büyük önem arz etmektedir. Doğada bir cam şişenin ömrünü tamamlaması yüzyıllar alır iken bunu doğanın nasıl bir tehdit ile karşı karıya olduğunun en büyük kanıtı olarak görüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2