banner6

Kızılay'dan Barışık'a teşekkür ziyareti

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret ederek, "Dünya Kan Verme Rekoru Denemesi"'ne yönelik desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kızılay'dan Barışık'a teşekkür ziyareti

Kızılay'dan Barışık'a teşekkür ziyareti

 

 

 

ADANA - Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret ederek, "Dünya Kan Verme Rekoru Denemesi"'ne yönelik desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Birlik Başkanı Barışık'ı, Kızılay personeli ile birlikte ziyaret eden Şube Başkanı Saygılı, Dünya Kan Verme Rekoru'nun, 8 Haziran Dünya Kan Verme Günü'nde 2010 yılında bir günde 25 bin ünite kan toplayan Hindistan'ın Mumbai kentine ait olduğunu belirtirken, Adana'da bu rakamın üstüne çıkmaları gerektiğini söyledi.

 

Başkan Saygılı, "Öncelikle Kazım Barışık başkanımızı ziyaret ettik. Çünkü ESOB Adana'mızın en güçlü sivil toplum örgütü. Kazım Barışık da, duayen bir başkanımız. Fikirleri ve ilgisi bizim için önemliydi. Kısmet olursa, 8 Haziran 2012 Cuma günü İstasyon Meydanı'nda vatandaşlarımız ile esnaf ve sanatkârlarımızın desteğiyle inşallah bu rekoru kıracağız. Bizim amacımız, rekordan önce 01 plakasıyla öne çıkan Adana için farkındalık oluşturmak. Toplumda kan verme bilincini oluşturmak. Şölen havasında bir kampanya gerçekleştirmek. 15 ilçemizde bu kampanyayı yürüteceğiz. Can kardeşi olan 2 milyon Adanalı'mızı bu rekora destek olmaya çağırıyoruz"dedi.

 

Saygılı, İstasyon Meydanı'nda startı verilecek kampanyaya Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un önderlik ettiğini, hedefi yakalamak için yeterli sayıda doktor, sağlık personeli ve hizmet aracının görevde olacağını belirtti.

 

Birlik Başkanı Barışık da, tüm esnaf ve sanatkârları Kızılay'ın rekor denemesine katkı koymaya davet ederken, "Kan, doğrudan insanların sağlığını ilgilendiriyor. Kimse bana ne demesin. Kan, herkese lazım olabilir. Kan vermek, sağlıklı yaşamak demektir. Bu güzelliği hep beraber yaşayalım. Bu rekora ortak olalım"diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42