banner6

Mardin’de Müslüman ve Hristiyanlar yasta

Mardin Kuyumculuk Yapan  Gül Kuyumcu kardeşlerden Mardinspor eski oyuncusu Suphi Gül’ün eşi Sibel Gül trafik kazasında yaşamını kaybetti.  Müslüman ve Hristiyanları yasa boğan acı haber  nedeniyle ildeki tüm kuyumcular bir gün kepenk kapattı.

Mardin’de Müslüman ve Hristiyanlar yasta

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin’de sevilen ve sayılan Gül Kuyumcu kardeşlerinden olan  Suphi ve Selim Gül Kardeşlerin acılarını tüm Mardin halkı ve  kuyumcu dostları kepenk kapatarak acılarını  paylaştı.

 Diyarbakır yolunda  Trafik kazasında vefat eden Suphi Gül’ün eşi Sibel Gül için önce bin 600 yıllık Kırklar Kilisesinde ayin düzenlendi, ardından Deytulzafaran Manastırı mezarlığında toprağa verildi.

Mardin- Diyarbakır Karayolu üzerinde özel aracı ile Mardin’e gelirken karşısına çıkan hafriyat arabası ile çarpması sonucunda  kaza geçiren Suphi Gül yaralandı, eşi Sibel Gül ise yaşamını yitirdi. Mardin’de kuyumculuk yapan ve çevresinde sevilen ve sayılan  Eski futbolcu Suphi Gül’ün acısını kuyumcu arkadaşları bir gün kepenk kapatarak paylaştı. Sibel Gül (52)  iki çocuk annesiydi  Kırklar Kilisesinde ayin yapıldı, ardından Deyrulzafaran Manastırı mezarlığındaki defin törenine çok sayıda Müslüman ve Hristiyan vatandaşlar katıldı.

Müslümanlar Manastıra akın etti

Çevresinde çok sevilen Gül ailesinin Müslüman komşu ve dostları da Gül ailesini yalnız bırakmadı. Manastır mezarlığına çok sayıda kişi katıldı, Hristiyanların yanında çok sayıda Müslümanın da mezarlığa geldiği gözlendi. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan Gül ailesinin yakınları da cenaze törenine katıldı.

Cenaze törenine Artuklu  İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, STK, Kanaat önderleri, gazeteciler ve Gül ailesinin Avrupa’dan gelen akrabaları katıldılar.

Cenaze törenine katılan binlerce vatandaş için  Tarihi Deyrulzafaran Manastırı avlusunda    yemek verildi, taziyeler kabul edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42