banner6

Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

Tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları kapsamında eğitimiyle göze çarpan Adana Yüreğir İlçesi’nde yer alan Nasrettin Hoca Anaokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı.

Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

Tevfik DİNÇKALMIŞ/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) – Tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları kapsamında eğitimiyle göze çarpan Adana Yüreğir İlçesi’nde yer alan Nasrettin Hoca Anaokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı.

Miniklerin bu özel gününde, kutlamalar için okul rengarenk balonlar ile süslendi. Çocuklara eğlenceli etkinliklerinde yer aldığı kutlamalarda minikler gönüllerince eğlendi. Ayrıca dolu dolu geçen kutlamalarda minik yüreklerde yaşanan bayram heyecanı ve sevgisi görülmeye değerdi.

Okul yönetimi renkli programlara imza atarak eğitimde ve etkinliklerdeki farkını ortaya koyarak velilerden tam not aldı. Nasrettin Hoca Anaokulu tarafından kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Etkinliğe Okul Müdürü Erhan Karakılçık, Müdür Yardımcısı Büşra Güzel, sınıf öğretmenleri, miniklerin aileleri katıldı. Program sunuculuğunu ise Fatma Yazgönül yaparken, programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Erhan Karakılçık, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 102 yıl önce ulusal egemenliğin ilanıyla birlikte tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ilk ve tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır” dedi.

Çocukların bu güne öğretmenleriyle birlikte coşkuyla hazırlandıklarını belirten Erhan Karakılçık, “Bu anlamlı bayramı çocuklarımıza hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyoruz” diye konuştu.

Coşkulu geçen 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine özenle hazırlanan sabahçı gruplar Yağmur Damlaları, İnci sınıfı, Kelebekler sınışı, Mercan sınıfı, Deniz sınıfı ve öğleci grup Kelebekler sınıfı, Deniz sınıfı, İnci sınıfı, Yağmur Damlaları ve Mercan sınıfları miniklerinin dans gösterileri, şiir, şarkı, halk oyunları ve çeşitli oyunları coşkuları görülmeye değerdi..

Okul Müdürü Erhan karakılçık, emeği geçen sınıf öğretmenlerine ve davetli grubuna teşekkür etti. Karakılçık, “Nasrettin Hoca Anaokulu olarak büyük bir aileyiz. Geleceği şekillendirme sorumluluğunun bilincinde olan donanımlı sevgi dolu ve enerjik bir ekip çalışmamız ile ortaya mükemmel sonuçlar çıkarıyoruz. Ülkemizin, geleceğimizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı olan çocuklarımız için burada toplanmış bulunmaktayız.

23 Nisan mevsim gibi bahar, çocuk gibi genç ve tazedir. Mevsim baharsa, çocuklarımız gelecek yazın meyvesidir. Bizler çocuklarımızın geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuk bayramında başta dünyamız olmak üzere ülkemize, çevremize ve insan haklarına saygı, sevgi, barış ve kardeşlik tomurcukların yeşermesini dilerim. Öğretmenlerime bu önemli gün için verdikleri emeklerinden dolayı velilere de desteklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku, gurur ve heyecanla kutladı. Rengarenk kıyafetleri, okudukları şiirlerle, şarkılarla ve sergiledikleri yöresel halk oyunlarıyla katılımcılara unutulmaz bir bayram yaşattılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER