Nice yıllara Avuka

Dile kolay, 1966 yılından bugüne durmaksızın sırtındaki ağır çantası ile haberden habere koşan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka 70’ncı doğum gününü “Kamor Millet Parkı”nda sürpriz bir şekilde kutladı.

Nice yıllara Avuka

MARDİN (İLKHABER) - Adnan Avuka için oğlu Serdar, kızı Özlem, Merve ve torunları Birat, İrem, Adnan ve Gökçen tarafından sürpriz bir doğum günü partisi düzenlendi. Adnan Avuka ailesi tarafından hazırlanan doğum günü nediniyle duygusal anlar yaşadı.

Doğum günü Kızılay tarafından kendisine hatırlatan Avuka’ya eve gidince eşi Mutia Avuka, “Canım havalar çok sıcak Kamor Millet Parkı’na gidelim orası çok serindir ne dersin?” dedi. Bende “Tamam gidelim” diyerek Kamor Millet Parkı’nda doğum günü sürpriziyle karşılandım. 70 yaşına giren genç delikanlı Adnan Avuka’ya çok sayıda tebrikler yağdı. Avuka’ya “Bu gençliğinin sırrı nedir?” diye soruldu. Bunun üzerine “Ben hayatımda sigara kullanmadım. Hiç bir şeye önem vermeyen, özellikle maddiyatı aklının uçundan geçirmeyen kişiliğim vardır diye cevap verdi. Bu cevabıyla alkışla karşılanan Avuka, “Allah kimseyi evlatsız ve arkadaşsız bırakmasın” diyerek dua etti.

Doğum gününde kendisini yalnız bırakmayan Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik, İletişim Gazetesi Muhabiri Vanap Erdoğan ve arkadaşları Avuka’yı yalnız bırakmadılar.

Avuka gazetecilik mesleğine 1966 yılında başladı. Avuka çeşitli meslekleri de öğrenmiş bulunmakta. Okul çağından beri elinde bir jupiter fotoğraf makinası ile okul arkadaşlarına fotoğraf çekerek para kazanan Avuka, çok iyi bir sporculuğu da  vardır. Birçok ilde Maraton koşularına katılan Avuka, gazetecilik ve fotoğrafçılık sanatından 100’den faza ödüle sahip oldu. Avuka, yurt dışında 10 ülkede fotoğraf sergileri ve ülke içinde de olmak üzere toplam 46 fotoğraf sergisi açtı. Avuka, aynı hırs ve gençliğiyle gazetecilik mesleğini sürdürüyor.

Hande Muştu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2