banner6

OSB'de çevre mevzuatı toplantısı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) Başkanı Bekir Sütcü, çevrenin önemine dikkati çekerek, konuyla ilgili yetkililerin katılımıyla düzenledikleri toplantılarla çevreye duyarlı olma konusunda varsa eksiklerini giderme çabasında olduklarını bildirdi.

OSB'de çevre mevzuatı toplantısı
 

OSB'de çevre mevzuatı toplantısı

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) Başkanı Bekir Sütcü, çevrenin önemine dikkati çekerek, konuyla ilgili yetkililerin katılımıyla düzenledikleri toplantılarla çevreye duyarlı olma konusunda varsa eksiklerini giderme çabasında olduklarını bildirdi. 

  Sütcü, AHSOSB Konferans Salonu'nda, Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Hasan Metin'in de katılımıyla düzenlenen ''Çevre Mevzuata'' konulu bilgilendirme toplantısının açılışındaki konuşmasında, çevreye duyarlı ve zarar vermeyen sanayicilerin, yaşam alanlarının düzeni açısından kendilerine yardımcı olduklarını ifade etti.

  Organize Sanayimizde yaklaşık 330 tane sanayicinin olduğuna değinen Sütcü, çevre il müdürlüğündeki görevlilerin denetime başladıklarını belirterek, ''Bu konuda yanlış anlaşılmaya meydan vermemek gerekir. Bazı sanayicilerin bilmediği mevzuatlar olabilir. Bu yüzden burada bir araya geldik. Burada yetkili arkadaşlarımızla, bilgilendirme açısından, varsa kafanızdaki soruları veya sorunları yapıcı bir eleştiri olarak konuşmak için toplandık" dedi.

  Organize Sanayi Bölgesi olarak sanayicilerin girişimciliklerini ve sanayiciliklerini geliştirmek için çalıştıklarını anlatan Sütcü, şunları kaydetti:

  ''Bunun için devletin kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ediyoruz. Yetkililer, sanayicilere son derece yapıcı yaklaşıyor. Özellikle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğündeki arkadaşlarımız kanunlar çerçevesinde kontrollerini yapacaklar. Sanayicilerimizin duyarlı olması için de biz yöneticiler olarak elimizden geleni yapacağız. Sanayicilerimizin, sanayiciliklerinin yanında çevreye de duyarlı olmaları konusunda varsa eksikliklerimizi gidermek istiyoruz.'í

  Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Hasan Metin ise denetimlerdeki amaçlarının ceza uygulamak değil, sanayicileri bilgilendirmek olduğunu belirterek, ''Bizim yaptığımız eğitimler samimi bir ortamda gerçekleştiriliyor. Denetim gerçeklerinin ortaya çıkartılması ve rakamların değerlendirilmesi ve gözlemlerinin yapılmasıdır. Bu konuda bize destek veren OSB yöneticilerine teşekkür ederiz'' dedi.

  Metin ve beraberindeki Çevre Mühendisleri Alp Yüksek, Filiz Karaçor, Mazlume Mazlumoğlu ve Elda Uluocak Güzel, açılış konuşmalarının ardından Çevre Mevzuatı konusunda bilgiler vererek, katılımcıların sorularını yanıtladılar.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42