Türk,Iraklı ve Suriyeli ustalar işbirliği yaptı

Türk,Iraklı ve Suriyeli ustalar işbirliği yaptı

                   

                                                                                             ADNAN AVUKA MARDİN

Mardin’de Türk, Iraklı ve Suriyeli tesisat ustaları ortak çalışıyor

Mardin’de su tesisat ustaları Türk Mehmet Çalışır, Iraklı Abdulhadi İsa ve Suriyeli Bessam Sabah atölye kurup ortak çalışma kararı aldı.

Mardin’de su tesisat işleri  ile uğraşan Mehmet Çalışır, işler yoğunlaşınca yardımcı olacak kalfa aradı. Suriyeli su tesisat ustası Bessam Sabah ve Iraklı Abdulhadi İsa ile buluşan Mehmet Çalışır, ortak çalışma teklifinde bulundu. Tesisat ustası Çalışır “Biz kendi aramızda anlaştık. Birlikte çalışıyor, kazanıyor ve kazandığımız paylaşıyoruz. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadık. Mardin’in yaşam kültüründe çok dillilik ve farklı kökenler mensup insanların işbirliğine sıkça rastlamak mümkün.’ Dedi.

Suriyeli Bessam Sabah ve Iraklı Aldulhadi İsa ise, ortaklıktan memnuniyet duyduklarını belirterek “ İş arıyorduk Mehmet bey bize destek oldu. Birlikten kuvvet doğar. Mardin’de hiç yabancılık çekmedik. Her gittiğimiz yerde ilgi görüyoruz. Özellikle hepimiz Arapça ve Kürtçe bildiğimiz için  sıkıntı çekmiyoruz. Bizim bu birlikteliğimiz, ortaklığımız dünyaya verilecek en güzel örnektir.” şeklinde konuştular.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2