banner6

Yeni yıl ve tatil günleri…

Zamanın su gibi akıp gittiğini görüyoruz. Daha dün milenyum yılı olarak belirtilen 2000 yılının üzerinden tam 20 yıl geçti. Sorsalar daha dündü deriz. Şimdi ise koca 2019 yılı sona erdi ve 2020’ye merhaba dedik. 

Her yıl başlangıcında özellikle çalışanlar yeni yılda acaba kaç gün tatil var diye merak eder ve planlarını ona göre yapar. 

Çalışanlar için dinlenme imkanı sağlayan resmi tatiller geçtiğimiz 2019 yılında çoğunlukla hafta sonuna denk gelmişti. 

2020 yılının tatil günlerine bakacak olursak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Ardından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ise Cuma gününe denk gelmektedir. Böylece Cuma ile hafta sonu birleştirildiğinde 3 gün tatil gözüküyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da Salı gününe denk geliyor ve hemen ardından 23 Mayıs Ramazan Bayramı arifesi var. Yarım gün ve devamında Pazartesi, Salı ve Çarşamba olarak 3 gün tatil var.

15 temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çarşamba günü.. Kurban Bayramı yaz tatilinin en güzel zamanına denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe Arife günüyle başlıyor ve 3 Ağustos Pazartesi bitiyor.

Kurban Bayramı arifesi 30 Temmuz’da ve ardından Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma, 1 Ağustos Cumartesi, 2 Ağustos Pazar ve 3 Ağustos Pazartesi olarak 4 gün. Kurban Bayramı’nın hafta sonuna gelmesi tatili biraz kısaltıyor. 

Ağustos ayının 30’una denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı da Pazar gününe denk gelmektedir. Ardından 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı arifesi Çarşamba(yarım gün) ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Perşembe gününe denk geliyor.

Dini bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin hafta sonuna denk geleceği 2020 yılında, birleştirme yapabilecekler için 44 gün izin imkanı doğacak. 

Evet! Tatil günleri bunlar. Tatil planınızı doğru yapmayı unutmayın…

YORUM EKLE