‘1 Kitap, 1 Çocuk’ projesi yüzleri güldürdü

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çukurova Yeni Seçmen Başkanlığı tarafından ‘1 Kitap, 1 Çocuk’ projesi başlatıldı.

‘1 Kitap, 1 Çocuk’ projesi yüzleri güldürdü

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çukurova Yeni Seçmen Başkanlığı tarafından ‘1 Kitap, 1 Çocuk’ projesi başlatıldı.

Sosyal medya aracılığı ile duyurusu yapılan ‘1 Kitap, 1 Çocuk’ isimli sosyal sorumluluk projesine Adanalılardan tam destek geldi. Projeye destek olmak isteyenler Çukurova Yeni Seçmen Başkanı Mücahit Can Öztürk ile irtibata geçti. Devam eden proje kapsamında toplanan 500’ü aşkın kitap Adana’nın Karaisalı İlçesi’nde bulunan Şehit Mehmet Çalışkan İlkokulu’na götürüldü. Toplanan kitaplar ile birlikte defter, silgi ve kalemler hediye paketi yapılmış halde tek tek öğrencilere takdim edildi. Çukurova Yeni Seçmen Başkanı Mücahit Can Öztürk ve ekibi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen hediye paketleri öğrencileri mutlu etti. Öğrenciler siyasetçi ağabey ve ablalarına teşekkür etti.

‘1 Kitap, 1 Çocuk’ projesiyle ilgili Çukurova Yeni Seçmen Başkanı Mücahit Can Öztürk, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çukurova Yeni Seçmen Başkanlığı olarak hazırladıkları sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ‘1 Kitap, 1 Çocuk’ Projesinin devam ettiğini söyleyen Öztürk, “Böyle bir çalışma başlattık. Köy okullarında okuyan çocuklara destek olmak istedik. Projemizi başlattık ve duyurusunu sosyal medya üzerinden yaptık. Kampanyamıza destekler geldi. İlk etapta 500 kitap topladık. Kitapların yanına kalem, defter ve silgi katarak hediye paketi yaptık. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu daha başlangıç.  Projemiz devam ediyor. Öğrencilerin yüzünde hediyeleri alırkenki gülümsemeyi görmek gerçekten çok güzel.” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER