banner6

"ADANA'YI ÇOK SEVİYORUM"

ABD’nin Adana 2. Konsolosu Ruiz, ÇGC’yi ziyaret ederek Başkan Esendemir ile görüştü

ADANA (İLKHABER) Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana 2. Konsolosu James Michael Saxton Ruiz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti‘ne (ÇGC) nezaket ziyaretinde bulundu. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Vekili Sait Güleç, Mali Sekreter Sabit Özkeser ve Üye Basri Basri Baş’la sohbet eden Konsolos Ruiz, “Türkiye’yi ve Adana’yı çok seviyorum” dedi.

ABD İLE KARDEŞ CEMİYET OLMAK

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ABD’deki basın kuruluşları diyalog kurmak ve mesleki dayanışma içerisinde bulunmak, bu ülkeden meslektaşlarını Adana’da ağırlamak istediklerini belirterek, “Adana’dan da bizim meslektaşlarımızın ABD’ye giderek ağırlanmasını her İki ülkenin tanıtımı ve gazeteciliğin geliştirilmesi açısından yararlı görüyoruz. Kardeş cemiyet ABD’nin herhangi bir şehir veya yerel basının ağırlıkta olduğu bir bölge de olabilir” dedi.

ADANA’YI BİR BAŞKA SEVİYORUM”

Türkiye’ye gelmeden önce ilk olarak Pakistan’da İslamabad, ardından Birleşmiş Milletler (BM) ve daha sonra da Arjantin’de görev yaptığını anlatan ABD’nin Adana 2. Konosolosu James Michael Saxton Ruiz, “Son olarak  Türkiye’ye geldim ve Adana’da 8 aydır  görev yapmaktayım. Çok güzel bir ülke olan Türkiye’yi ve Adana’yı çok seviyorum. Özellikle Adana’yı bir başka seviyorum. Bu kentin konumu çok iyi ve 1 saat içerisinde istediğinde denize, istediğinde  dağlara gidebiliyorsun. Bu nedenle kendimi çok şanslı hissediyorum. Adana’da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı evimin yakınlarındaki caddede gerçekleştiğinden eşim ile birlikte katıldık. Arjantinli olan eşim yapılan tangoya da iştirak etti” diye konuştu.

KARDEŞ CEMİYETİN OLUŞMASI İYİ OLUR”

ABD ile Türkiye arasında kardeş cemiyetin oluşmasının her iki ülkenin gazetecilik ve yerel basının işleyişi konusunda yararlı olacağına inandığını da kaydeden 2. Konsolos Ruiz, “Bu durumu Konsolos ile görüşeceğim. ABD bir çok alanda olduğu gibi bu konuda farklı bir dünya. Ama güzel bir fikir. Dallas, Houston veya Texas’ta bununla ilgili çalışmalar yapılabilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42