banner6

Aladağ’da yaz okulu açıldı

Seyhan Belediyesi ve Sosyal Haklar Derneği işbirliği ile Aladağ’ın Kışlak ve Köprücük köylerinde 110 çocuğun katılımı ile yaz okulu düzenlendi. Yaz okulunda çocuklara ahşap boyama, resim, hikâye ve yaratıcı drama dersleri verildi.

Aladağ’da yaz okulu açıldı

  ADANA(İLKHABER) - Seyhan Belediyesi ve Sosyal Haklar Derneği işbirliği ile Aladağ’ın Kışlak ve Köprücük köylerinde 110 çocuğun katılımı ile yaz okulu düzenlendi. Yaz okulunda çocuklara ahşap boyama, resim, hikâye ve yaratıcı drama dersleri verildi.

 

Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan yurt faciasının ardından bölgedeki çocukların sosyal yaşantıdan uzak kalamamaları ve için var gücü ile çalışan Sosyal Haklar Derneği ile Seyhan Belediyesi işbirliğinde 13-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında bir yaz okulu açıldı. Yaz okulunda 110 çocuğa 4 gün boyunca resim, hikâye, yaratıcı drama dersleri verildi.

Aladağ yurt yangınından en fazla etkilenen ve derin travmalar yaşayan çocuklar düzenlenen okulunda kısmen de olsa yaşadıkları acıyı unutup yeni bir dünyanın kapılarını araladılar.  Konu ili ilgili Sosyal Haklar Derneği’nden yapılan açıklamada ise Başkan Zeydan Karalar’a bu projeye verdiği destekten ötürü teşekkür edildi. Açıklamada, “Bu yaz okulunun gerçekleşmesinde Seyhan Belediyesi’nin değerli ve anlamlı katkıları unutulmayacak. Başta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar olmak üzere, yaz okulunda emeği geçen belediye çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 14:56

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER