banner6

Hayalleri gerçekleşti

Kavaklılar, Seyhan Belediye Başkanı Karalar’ın atak girişimleriyle yıllardır göremedikleri yol asfaltı hizmeti almanın mutluluğunu yaşıyor

Hayalleri gerçekleşti

Sultan ÖRNEK

ADANA (İLKHABER) - Yollarının yapılmasının kendileri için yıllardır bir hayalden öteye gidemediğini belirten Kavaklı Mahalle Muhtarı Metin Gündüz hayallerinin Başkan Zeydan Karalar ile gerçekleştiğini söyledi.

 

YOLLAR İLK KEZ ASFALTLANDI

Seyhan Belediyesi, ilçede bulunan yerleşim yerlerinde daha önce hiç asfaltlanmamış yolları asfaltlamaya devam ediyor. Kavaklı, Koza, Söğütlü ve Mekan mahallerinde daha önce hiç asfaltlama yapılmamış yollar Seyhan Belediyesi Yol Müdürlüğü ekiplerince asfaltlandı. Bu 4 mahallede 15 kilometresi satik kaplama 2,5 kilometresi sıcak asfalt olmak üzere toplam 17,5 kilometre yol asfaltlandı. Çalışmaları tamamlanan yolları inceleyen Başkan Karalar, ilçenin en önemli sorunlarından olan yol sorunun çözümü için göreve geldikleri ilk günden beri canla başla çalıştıklarının altını çizdi.  

HİÇ HİZMET GİTMEMİŞ YERLERE 10 KAT DAHA FAZLA HİZMET
Asfalt çalışmalarını inceledikten sonra Kavaklı Mahallesi Muhtarı Metin Gündüz’ün verdiği teşekkür yemeğine katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, burada mahalle halkına da hitap etti. Sorunları bir bir çözdüklerinin altını çizen Başkan Karalar, birde park müjdesi verdi. Başkan Karalar, “Ben Adanalı olduğum için daha önceki yöneticilerin nerelere nasıl hizmet yaptıklarını iyi bilirim. Nerelerin hizmet alıp nerelerin almadığını iyi bilirim. Hiç hizmet gitmeyen mahaller bizlere sitemlerini iletti. Ben eski yöneticilerin hiç hizmet yapmadığı yerlere 10 kat hizmet yapacağım. Artık seçim bitti şimdi hizmet vakti. Arkadaşlarımız şu anda 15 kilometre satik kaplama 2,5 km de sıcak asfalt yapmış. Beklide 20 yılda yapılan yol kadar asfalt tek seferde yapılmış. Birde mahalle halkının istediği park vardı onun yerini de ayarladık yakın bir zamanda yapacağız” ifadelerine yer verdi.

“HAYALLERİMİZ BAŞKAN KARALAR İLE GERÇEK OLDU”

Yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür eden Kavaklı Mahalle Muhtarı Metin Gündüz, yolarının yapılmasını yıllarca bir hayal olarak gördüklerini belirterek hayallerinin gerçek olduğunu söyledi. Gündüz,” Bunlar bizim için bir hayaldi, haylimiz gerçek oldu. Daha önce bu yollar baştan sağma yollardı. Başkanımızla birlikte yeni yollara kavuştuk. 1 hafta boyunca ekipler aralıksız çalışarak yollarımızın tamamını yaptılar. Daha önce vatandaşlar yolların durumundan çok şikâyetçiydi. Yollarımız yazın toz, kışında çamurluydu. Başkanızla birlikte bu yollar yapıldı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Daha sonra söz alan Döşeme Mahalle Muhtarı Şafak Şenbayrak ise daha önce az hizmet alan mahallere hizmet gitmesi yönünde Başkan Karalar’ın yanında olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 17:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER