banner6

"Hizmet vermenin yolu uzlaşma kültüründen geçiyor

Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan, ÇGC'ye iade-i ziyarette bulundu

 

 

  ADANA (İHA) - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, uzlaşma kültürünün sağlanamamasından dolayı Adana'nın bugüne kadar çok kan kaybettiğine ve yeterli hizmeti alamadığına dikkat çekti. Çelikcan,"Geçmişte Büyükşehir Belediye Meclisi gündemi yüzde 90 oranında imar değişiklikleriyle işgal edildi. Böyle bir ortamda birlikteliği sağlamak tabi ki zor" dedi.

  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ne  (ÇGC) iade-i  ziyarette bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Başkan Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri ile gündeme ilişkin sohbette bulundu. Temel düşüncelerinin  Adana ve ilçelerine nitelikli, kalıcı  hizmet götürülmesi olduğunu kaydeden Çelikcan, bütün belediye başkanlarının bu ortak paydada buluşmayı arzu ettiklerine inandığını söyledi. Çelikcan, "Geçmişte Büyükşehir Belediye Meclisi gündemi yüzde 90 oranında imar değişiklikleriyle işgal edildi. Böyle bir ortamda birlikteliği sağlamak tabi ki zor.Bunu aşmak lazım. Mahalli seçimlerden bu yana belediyeler yeni yeni işe yoğunlaşmaya başladı. Büyükşehir'le ilçeler arasında daha uyum gerektirecek bir diyalog olmadı. Yüreğir'de uyum konusunda sıkıntımız yok ama Büyükşehir Meclisi'nde de bütünlük  anlayışı içinde olunmalı. Gelecek ne gösterecek şimdiden kestirmek mümkün değil. Çok pembe tablo çizmek için henüz erken ama kentimiz ve tüm ilçelerimiz için birlik, beraberlik ve huzurlu bir çalışmayı gönülden temenni ediyor, mutabakatla iş yapılmasını diliyoruz" dedi. 

 

  "MERKEZİ YÖNETİMLE UYUM ÖNEMLİî

  Birliktelik sıkıntısını aşmak için ilçelerin nasıl Büyükşehir'le uyumlu çalışması gerekiyorsa, Büyükşehir Belediyesi'nin de merkezi yönetimle uyum içerisinde olmasının büyük önem taşıdığını belirten Çelikcan, şöyle devam etti:

  "Yüreğir'de 'şov'a kaçmadan kalıcı hizmetler verme çabası içindeyiz. Birilerini suçlamak veya yakınmak için söylemiyorum ama Belediyeyi eski parayla 100 trilyon (100 milyon) lira borçla teslim aldık.Bunun 50 milyon lirasını ödedik. Dolayısıyla Yüreğir Belediyesi olarak bizim aslında 100 milyon liraya kadar borçlanarak hizmet verme hakkımızın olduğunu düşünüyorum. Ama kesinlikle böyle yapmıyoruz. Bir yandan borç öderken, bir yandan elimizdeki imkanlarla Yüreğir'e hizmet veriyoruz.î

  Bir soru üzerine Büyükşehir Belediyesi'nin Adana'nın gelişiminde bütçe ve yatırım imkanlarıyla yerinin büyük olduğunu vurgulayan Çelikcan, özellikle yolların yap-boz tahtasına dönmesinin önüne geçilmesi için yeni yerleşim alanlarında yapılaşmadan önce altyapının mutlaka eksiksiz tamamlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

  Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a ziyaretinden ve samimi açıklamalarından dolayı teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, bugüne kadar  hizipçilikten kurtulamayan Adana'nın çok kan kaybettiğini, artık buna tahammülünün kalmadığını söyledi. Yerel seçimlerden sonra bugüne kadar geçen süreç içersisinde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin sergiledikleri birlik ve beraberlik görüntüsünün kamuoyunda olumlu algı yarattığını belirten Esendemir, "Bu görüntünün hizmet sunulurken de devam etmesini diliyoruz.Adana ve ilçelerimiz için taşın altına elini koyan, hizmet için beraberlik anlayışı ile davranan tüm belediyelerin her konuda yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER