banner6

İlkhaber Gazetesi’ne iki ödül

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) tarafından düzenlenen ‘Basın Özendirme Yarışması’nın (2019) sonuçları belli oldu. Gazetemiz İlkhaber’den ‘Haber Foto’ dalında Serhat Şanlı ve ‘Sayfa Düzeni’ dalında Emine Songur ödüle layık görüldü. Ödül tören tarihi ve yeri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İlkhaber Gazetesi’ne iki ödül

 Emre EKİCİ

ADANA (İLKHABER) –   Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) tarafından düzenlenen ‘Basın Özendirme Yarışması’nın (2019) sonuçları belli oldu. Gazetemiz İlkhaber’den ‘Haber Foto’ dalında Serhat Şanlı ve ‘Sayfa Düzeni’ dalında Emine Songur ödüle layık görüldü. Ödül tören tarihi ve yeri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği ‘Basın Özendirme Yarışması’nın (2019) sonuçları sonuçlandı. . Pandemi nedeniyle medya mensuplarının 2019 yılı içerisinde ürettikleri eserlerden oluşan başvuruları jüri yerine ÇGC Yönetim Kurulu Üyeleri değerlendirdi.

Yarışma için ÇGC Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Vekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcıları Mehmet Uluğtürkan, Mehmet Serbes, Engin Kamber, Yasemin Atasoy, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri, Mali Sekreter Murat Yonat, Mali Sekreter Yardımcısı Hüseyin Arat, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahap Ünkat, Mutlu Mete, Jale Karaşahinoğlu, Kadir Adıyaman ve Mustafa Akköse yarışmaya başvuran eserleri tek tek inceleyerek değerlendirmeye aldı..

Basın mensuplarının zor şartlarda görev yaptığına dikkat çeken ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, “Geleneksel hale gelen yarışmamıza ilgi gösteren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Aslında günümüz şartlarında tüm medya mensupları ödülü hak ediyor.

Zira her arkadaşımızın zor şartlarda görev yaptığını biliyoruz. Pandemiden en fazla olumsuz etkilenen basın sektöründe ayakta kalabilmek büyük başarı.  Ancak, sevda ile yapılabilecek bu meslekte ‘Ben de varım’ diyen, üreten her arkadaşımı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Çok sayıda basın mensubunun eserleriyle katıldığı yarışmada ‘ÇGC’nin ‘Özel Ödülleri’ni hak eden isimler de belirlendi. Ayrıca yarışmada Spor Röportaj, Spor Fotoğrafı, Güncel Yazı, Magazin ve TV Program dallarında ödüle layık eser bulunamadı.

Gazetemiz İlkhaber’den; ‘Haber Foto’ dalında Serhat Şanlı ve ‘Sayfa Düzeni’ dalında Emine Songur ödüle layık görüldü.

Ödül tören tarihi ve yeri önümüzdeki günlerde açıklanacak ÇGC Basın Özendirme Yarışması’nda kategoriler ve ödül alan medya mensupları şöyle:

HABER FOTO

Serhat ŞANLI (İlkhaber Gazetesi))

HABER DALI                                               

Murat Gegin (5 Ocak Gazetesi              

RÖPORTAJ                                                 

Onur Başkan (Bölge Gazetesi)

ARAŞTIRMA / İNCELEME

Nadide Büşra Kaynak (Refleks Gazetesi)

SAYFA DÜZENİ

Emine Songur (İlkhaber Gazetesi)

SPOR HABERİ

Bora Erdem (Sabah Gazetesi)

SPOR SAYFA DÜZENİ

Şahin Çoban (Çukurova Metropol)

TV GÖRÜNTÜ

Memiş Akçam (TRT)

TV HABER

Serkan Çetinkaya İHA)

ÇGC Onur Ödülü                               : Abdulkadir Konukoğlu (SANKO Holding Onursal Başkanı)

ÇGC Onur Ödülü                               : Bekir Coşkun (Sözcü Gazetesi Yazarı)

Çoban Yurtçu Özel Ödülü                : Enver Özelsancak

Mustafa Gümüşdamla Özel Ödülü  : Çağlar Öztürk (Demirören Haber Ajansı)

Ramazan Biçer Özel Ödülü               : İnci Yılmaztürk (Toros Gazetesi)

Emre Gönlüşen Özel Ödülü              : Serkan Şenyürek (Koza Tv)

İlhan Erk Özel Ödülü                          : Erol Karataş

Gelecek Vadeden Gazeteci Ödülü     : Eda Şebnem Arslan (Toros)

ÇGC ÖZEL ÖDÜLLERİ

Fatma Er              (TRT)

Eray Şen             (Dünya)

Bülent Vezİr      (Çukurova Press)

Mehlika Bilen    (Koza TV)

Özge Öztoprak  (TV A)

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER