Kaplan: Devlet aklı galip gelmektedir

Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Suriye’nin İdlib Kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen hain hava saldırısını kınadı.

Kaplan: Devlet aklı galip gelmektedir

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Suriye’nin İdlib Kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen hain hava saldırısını kınadı.

Konuyla ilgili Vatan Partisi İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Suriye’nin İdlib Kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen hain hava saldırısında hayatını kaybeden şehitler nedeniyle, aziz ve fedakâr millete ve kahraman Türk Ordusu’na başsağlığı diledi.

Devletçe ve milletçe yaşanılan zorlukların bilincinde olduklarını belirten Kaplan, “Ancak özellikle belirtmek gerekir ki, Türkiye olarak bu zorlukların üstesinden gelecek kuvvet kaynaklarına sahibiz. O nedenle başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, devletimize, ordumuza ve milletimize güveniyoruz. Yaşadığımız süreci özetlersek, milletimiz dolduruşa gelmemiş ve büyüklüğünü bir kez daha kanıtlamıştır. Ordumuz, kurmay birikimiyle davranmakta ve savaşta başarı ilkesinin gereklerini yapmaktadır. Hükümetimiz, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a kurulmuş olan tuzağın farkındadır ve düşmanı sevindirecek uygulamalardan sakınan dirayetli bir tutum içine girmiştir. Devlet aklı galip gelmektedir. Türkiye ile birlikte tuzağa itilen Rusya ve İran da, ABD ve İsrail eksenli tertiplere teslim olmayacaklardır. Görünen odur ki bu konuda iyimserliğimizi güçlendiren gelişmeler gündemdedir.” dedi.

 Vatan Partisi’nin, Türk milletine bağlılığın emrettiği akılla, cesaretle ve uzak görüşlülükle üzerine düşen sorumluluğu her aşamada yerine getirdiğini anımsatan Kaplan, “İçinde bulunduğumuz şu nazik durumda, 48 saatlik kısa süreli bakış açısıyla ve heyecanlarla değil, 48 haftalık, 48 aylık, hatta 48 yıllık uzun süreli bir ufukla hareket etmek, Türk devlet birikiminin gereğidir ve bu birikimin ağır basmakta olması bize güven vermektedir.  Yaşadığımız tecrübeler, İdlib’e odaklanan dar anlayışların geçerli olmadığını gösteriyor. Devletimizin Karadeniz ve Akdeniz’den Suriye’nin Kuzeyi, Doğu Fırat, Kudüs ve İran Arap Körfezi’ne kadar uzanan bütünlüklü bir strateji kurmak zorunda olduğu apaçık ortadadır. Bunun için öncelikle bütün bu geniş cephede bize yönelen ABD-İsrail merkezli tehdidi belirlemek durumundayız. Devletimizin saptadığı üzere, Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması ve terörden temizlenmesi, Türkiye’nin güvenliği ve bütünlüğü için şarttır. Bunu başarmak için, yaşanan krize, Devletimizin Güvenlik Doruğunda da belirlendiği üzere, “başta Astana ortaklarımızla” çözüm üretmek durumundayız.” ifadelerini kullandı.  

                                                   

                                                                           

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2