banner6

LÖSEV İyilikler Çarşısı ile 20 bin hastaya yardım

İlki İstanbul’da açılan ve Lösevli çocuklar ve yetişkin kanser hastalarının sanal Lösev parası ile alışveriş yapacakları LÖSEV İyilikler Çarşısı Adana’da da açılacak.

LÖSEV İyilikler Çarşısı ile  20 bin hastaya yardım

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Lösev tarafından bir ilk daha.. İğneden ipliğe, temel gıdadan giyeceğe, beyaz eşyadan oyuncağa kadar tüm ürünlerin yer aldığı Lösev İyilikler Çarşısı’nın ilki İstanbul’da faaliyete geçerken, ikincisi Ankara’da ve sonrasında ise Adana, Erzurum, Konya, Eskişehir, Malatya, Samsun ve diğer illerde açılacak.

İyilikler Çarşısı’nda 2020 yılında yeni lösemi ve kanser hastalığı tanısı almış olan 20 bin hastaya 100 milyon liralık maddi eşya-gıda vb. yardımı yapılacak. Yalnızca lösemili çocuklar ile kanser hastalarımızın LÖSEV PARASI ile alışveriş yapabileceği bu çarşıya ürünleri ile katkıda bulunacak.

LÖSEV Adana Aktif İletişimden Buğse Güler Harmanda beraberinde Aile Komitesi Başkanı Haluk Üçel ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek yaptıkları çalımalar hakkında bilgi verdi.

İyilikler Çarşısı’nın hastalar için önemine değinen Buğse Güler Harmanda, “Bütün hastalarımıza hem maddi hem de sosyal destekler veren bir vakıfız. Yalnızca lösemili çocuklara değil, bununla birlikte ailelerine de düzenli yardım ediyoruz. Yeni projemiz olan LÖSEV İyilikler Çarşısı ile lösemili çocuklarımız, kanser hastalarımız kendileri gelip, ihtiyaçlarını seçerek alacaklar. İlki İstanbul’da sonrasında ise Ankara, İstanbul, Kayseri, Adana, Samsun, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi illerimizde açılacak” dedi.

LÖSEV İyilik Çarşılarında kanser hastalarına verilen LÖSEV parasıyla alışveriş yapabileceğini ifade eden Harmanda, “Yalnızca lösemili çocuklar ve kanser hastalarına verilen LÖSEV parasıyla alışveriş yapabileceği LÖSEV iyilikler Çarşılarında tüm firma, kuruluş ve resmi kurumları lösemili çocuklar için ürünleriyle katkıda bulunabilirler. Bu çarşılarda normal para yerine sadece LÖSEV parası kullanılacak. Çarşılarda ailelerimiz kendilerine verilmiş olan LÖSEV paralarını harcayacaklar. LÖSEV İyilikler Çarşımıza destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 18:27

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER