banner6

Müşterilerini Reyhani oynayarak traş ediyor

Müşterilerini Reyhani  oynayarak traş ediyor

 ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Yerel ve ulusal hatta yabancı televizyonlara sık sık konuk olan bu yüzden de Televizyon Mehmet adıyla anılan Mehmet Önelge, müşterilerini traş ederken Mardin’in milli oyunu Reyhani oynuyor.

Mardin’de erkek berberliği yapan oğlunun yanında çalışan Memet Önelge, çıktığı televizyon programlarında traş ederken Reyhani oynayarak Mardin’in mahalli oyunu Reyhani’yi hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtıyor. Özellikle dışarıdan gelip Mardin’de yaşayan memur ve diğer çalışanlara Reyhani’yi sevdirmeye çalışan Önerge, traş olmak için berbere gelenler için Reyhani oynuyor.

Mehmet Önelge, diğer adıyla ta Televizyon Mehmet,  “Ben Mardin Milli oyunu olarak kabul edilen Reyhani oyununu herkese sevdirmek için oğlumun dükkanında gelen müşterilere bu oyunu oynuyorum. Gelen müşterilerimize bu oyunu tanıtmak ve sevdirmek istiyorum. Amacım bu oyunu herkese sevdirmek. Traş olmaya gelen müşterilerin bu oyunu çok merak ettiklerini ve öğrenmek istediklerini belirten Önelge, “Bu oyunu oynamak gerçekten büyük bir zevktir, sanattır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 13:46

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42