banner6

        Şehit Fatih Akbulut’a belediyeden vefa borcu

Mardin’in Midyat ilçesinde şehit Uzman Onbaşı Fatih Akbulut'un adı caddeye verildi.

        Şehit Fatih Akbulut’a belediyeden vefa borcu

 

               ADNAN AVUKA

 MARDİN (İLKHABER)- Mardin’in Midyat ilçesinde şehit Uzman Onbaşı Fatih Akbulut'un adı caddeye verildi.

Şehidin isminin yaşayacağı caddede tören düzenlendi. Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, düzenlenen törende bir konuşma yaparak, 9 Ocak günü şehit olan Uzman Onbaşı Fatih Akbulut’a Allah’tan rahmet mekanının cennet olmasını dileyerek sözlerine başladı.

Şehidin isminin caddeye verdiklerini belirten Şahin, “Şehidimiz ülkenin, vatanın ve milletin birliği için PKK’ya karşı diğer örgütlere karşı kahramanca mücadele etti. Bugün onun adına bu caddeye adını veriyoruz ama biliyorum ki bu cadde onu geri getirmeyecektir. Ama en azından bu caddeden geçenler, onun ismini görenler, rahmetle anacak, ona fatihalar okuyacak. Çok muhterem şehidimizin değerli ailesi, sizler bize emanetsiniz. Gerek biz belediye olarak, Kaymakamlığımız, Garnizonumuz, diğer bütün mülki amirleri her zaman yanınızda ve beraberinizde olacağız. Bu vesileyle tekrar rahmetli şehidimizi minnetle yad eden bu cadde inşallah ilelebet onun adıyla anılacaktır.” dedi.

Midyat Kaymakamı Tekin Dundar’da, bu vatan topraklarının ezelden beri kan ile yoğrulduğunu ve kanla yoğrulmaya devam edeceğini kaydetti. Kaymakam Dundar, “Bu aziz topraklar hak ve batıl mücadelesinde hakkın sancaktarlığını yapmış aziz bir toprak parçasıdır. Dün olduğu gibi bugünde yarında şehitlerimiz olacaktır. Bize düşen bu hak yoldan ayrılmamak, bu fani dünyada hakkı hakkın sancaktarlığını en yukarda tutmaktır.” diye konuştu.

Uzman Onbaşı Fatih Akbulut'un Babası Mehmet Şerif Akbulut ise, “Sayın Midyat halkı birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Hiçbir zaman ayrılmayalım.” ifadelerini kullandı..

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, yaptığı dua ile devam etti. Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek, caddenin başına şehidin adının yazıldığı tabela duvara asıldı. Belediye Başkanı Veysi Şahin, Şehidin Babasına Mehmet Şerif Akbulut’ta Türk bayrağı tablosu hediye etti.

Törene, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Belediye Başkan yardımcıları, Servet Yücel Oğuz, Şehmus İleri, Metin Kutulu, Abdurrahim Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir, Belediye çalışanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak:

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER