banner6

"Vatandaşın güvenini boşa çıkarmayacağız"

Mersin Büyükşehir BelediyeBaflkanlığına seçilen Kocamaz mazbatasını aldı

 
  MERSİN (İHA) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Burhanettin Kocamaz, mazbatasını alarak göreve başladı. İşinin zor olduğunu belirten Kocamaz, “Ateşten bir gömleğe talip olduk ama biz zor günlerin adamıyız. Vatandaşlarımızın bize güvenini boşa çıkarmayacağız” dedi.  
  Mersin’de Burhanettin Kocamaz dönemi resmen başladı. 30 Mart yerel seçimlerinde MHP’nin Mersin’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Kocamaz, 324 bin 127 seçmenin oyu ve yüzde 32’lik oy oranıyla seçimi kazandı. 20 yıldır Mersin’in Tarsus ilçesinde belediye başkanı olarak görev yapan Kocamaz, bugün öğleden sonra Mersin Adliye Sarayı’na gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Hasan Aydın’ın elinden aldı. Kocamaz’a, MHP Mersin milletvekilleri Mehmet Şandır ve Ali Öz ile İl Başkanı Sebahattin Kılıç da eşlik etti. Kocamaz’a 3. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda mazbatasını veren İl Seçim Kurulu Başkanı Aydın, Kocamaz’ın mazbatasıyla birlikte görevine başlayacağını ifade ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
  Mazbatasını aldıktan sonra konuşan Kocamaz da bu seçim yarışında vatandaşların sırtlarına yüklediği görevi en iyi şekilde yapmanın gayretini güdeceklerini söyledi. “Tabi işimiz zor” diyen Kocamaz, şöyle devam etti: “Belki vatandaşlarımızın bize söylediği gibi ateşten bir gömleğe talip olduk ama bunu mutlaka birisi yapacaktı. İnşallah bu yükün altında kalmayacağız. Vatandaşlarımızın bize güvenini boşa çıkarmayacağız. Onların güvenine layık olabilmek için gece gündüz çalışacağız, koşturacağız ve inşallah daha önce de söylediğimiz gibi Mersin’i Mersin’de yaşayan bütün insanlarla birlikte yöneteceğiz ve inşallah birlikte büyüteceğiz. Alan çok geniş ama biz de zor günlerin adamıyız, inşallah hep birlikte başaracağız.î
  Salondan çıkışında gazetecilerin Mersin’de dünden bu yana BDP ile CHP arasında yaşanan itiraz gerginliğini sormaları üzerine de Kocamaz, “O bizi ilgilendirmiyor, diğer siyasi partilerin kendi aralarındaki bir mesele. Mutlaka seçim kurulu onun değerlendirmesini yapmıştır ya da yapacaktır. Dolayısıyla bizi ilgilendirmeyen bir konuda yorum yapmanın da doğru olmadığını düşünüyorum” yanıtını verdi.
  Kocamaz, daha sonra beraberindeki partililerle birlikte adliyeden ayrıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42