banner6

Yaşıtları tatil yapıyor, o ise çalışıyor

Suriye’de devam eden iç savaştan kaçıp Adana’ya gelen ailenin 12 yaşındaki oğlu Talha Ahmet, çöp konteynerlerinden topladığı atıkları boyundan büyük demir çöp arabasında taşıyor. Yaşıtları denizde aileleriyle birlikte tatildeyken, terlikle sokaklarda dolaşan Talha, ailesinin geçimine katkı sağladığını belirtti.

Yaşıtları tatil yapıyor, o ise çalışıyor

  
ADANA (İHA) - Suriye’de devam eden iç savaştan kaçıp Adana’ya gelen ailenin 12 yaşındaki oğlu Talha Ahmet, çöp konteynerlerinden topladığı atıkları boyundan büyük demir çöp arabasında taşıyor. Yaşıtları denizde aileleriyle birlikte tatildeyken, terlikle sokaklarda dolaşan Talha, ailesinin geçimine katkı sağladığını belirtti. 
Canlarını kurtarıp Adana'ya gelen Suriyelilerin bir kısmı konteyner kentte yaşam mücadelesi verirken bir kısmı ise çadırlarda hayatlarını devam ettiriyor. Her şeylerini Suriye'de bırakıp sadece canlarını kurtaran aileler de özellikle çocuklar çok zor günler geçiriyor.
Halep’ten ailesiyle Adana’ya gelen Talha Ahmet ise bu çocuklardan bir tanesi. Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi’nde boyundan büyük demir çöp arabasıyla ara sokaklardaki çöp konteynerlerindeki atıkları toplayan Talha, ailesinin geçimine katkı sağladığı söyledi. Yaşıtları denizde aileleriyle birlikte tatildeyken, ayakkabısı olmayan ve terlikle sokaklarda dolaşan Talha, her şeye rağmen hayata gülümseyerek bakıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 16:01

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER