Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu özel günde, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin ışığında gençlerimizle birlikte milli bir bayramı kutlamanın gururunu yaşarız. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, gençlerimizin enerjisi ve geleceğe olan umutlarıyla dolu bir gün olarak kutlanır. 19 Mayıs, gençlik ve sporu birleştirerek ülkemizin geleceğine umut veren bir gün olmanın yanı sıra, gençlerimizin yeteneklerini ortaya koydukları, dayanışma ve rekabetin bir arada yaşandığı bir platformdur.

Atatürk, gençlerin ülkenin geleceğini şekillendireceğine inanıyordu bu inançla, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Türk gençliğine büyük bir umut ve cesaret aşılamıştı. Bu bayram, sadece gençlerin spora ilgisinden ziyade milli bilinç ve birlik ruhunu da yüceltir. Basketbolda, futbolda, voleybolda, atletizmde ve daha birçok spor dalında genç sporcularımız üstün performanslar sergiliyor. Üstelik sadece spor alanında değil, bilim, sanat, teknoloji gibi birçok alanda da gençlerimiz ülkemizi uluslararası platformlarda başarıyla temsil ediyorlar.

Ancak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sadece kutlama ve coşku ile sınırlı kalmamalı gençlerimizin potansiyellerini ortaya çıkararak, gelişimlerine katkıda bulunulmalı ve topluma fayda sağlayacak fırsatlar sunulmalıdır.

Bugün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, gençlerimizin geleceğimize yön verecekleri gerçeğini unutmamalıyız. Onlara güvenmeli, onlara rehberlik etmeli ve onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Gençlerimizi destekleyerek, geleceğimizi daha parlak bir hale getirebiliriz.