Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından  yapılan Şakirpaşa Altgeçidi çalışmalarında sona doğru gelindi. 200 milyon liraya mal olan alt geçidin açılışı 2 Kasım günü saat 16.30’da yapılacak.

Son dönemde yapılan alt geçitler sayesinde D-400 Karayolu trafiğinde rahatlatılması planlanıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak Merkez Otogar Kavşağı’nda 300 metrelik bir alt geçit yapıldı. Çokça eleştirilere maruz kalan alt geçit çalışması tamamlandığında ise yapıldığı bölgenin trafiği ciddi manada rahatlattı.

Şakirpaşa Altgeçidi açılıyor (1)

SÖZ VERMİŞTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bu alt geçidin ardından yoğunluğun oluştuğu yerlere alt geçitler yapma sözü verdi. Çok geçmeden D-400 Karayolu üzerinde ikinci bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma en fazla yoğunluğun yaşandığı Şakirpaşa Kavşağı oldu. Şakirpaşa Kavşağı trafik yoğunluğu nedeniyle insanları çileden çıkartır bir hal almıştı.

Şakirpaşa Altgeçidi açılıyor (5)

BÜYÜK PROBLEMDİ

Özellikle işe gidiş ve iş çıkış saatlerinde büyük problem haline gelen trafik sorunu yaşanıyordu. Duruma kayıtsız kalmayan Başkan Karalar, bu alanda çalışma başlattı. Çalışma süresi boyunca trafik akışında sıkıntılar yaşandı. Ancak 3 ay gibi bir sürenin akabinde alt geçit tamamlanma aşamasına geldi. Son rötuşların yapıldığı alt geçidin açılışı 2 Kasım Perşembe günü Saat 16.30’da yapılacak.

 TRAFİK RAHATLAYACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2 Kasım Perşembe günü Saat 16.30’da Şakirpaşa Alt Geçidi’ni düzenleyeceği konserle açılışını gerçekleştirecek. Sabahat Akkiraz konseri ile açılacak olan alt geçit, açılışının ardından trafiği bulunduğu bölgede tamamen rahatlatması planlanıyor. Sürücüler aşırı yoğunluğun yaşandığı yolda alt geçit ile bir rahatlama beklediklerini söyledi.

"Suyumuzun kıymetini bilmeliyiz" "Suyumuzun kıymetini bilmeliyiz"

Şakirpaşa Altgeçidi açılıyor (6)

KARALAR: SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ŞAKİRPAŞA ALT GEÇİDİMİZİ AÇIYORUZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, söz verdikleri gibi alt geçidin açılışını yapacaklarını belirterek, “Söz verdiğimiz gibi 200 milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz Şakirpaşa Altgeçidi’ni açıyoruz. Açılış törenimize ve Sabahat Akkiraz konserimize, hemşehrilerimizi bekliyoruz.  Bu proje ile D-400 üzerinde Yüreğir Optimum bölgesinden alt geçide giren vatandaşlarımız Merkez Otogar’dan çıkabilecek. Böylece D-400 trafiği daha da rahatlayacak” dedi.

200 milyon liraya mal olan Şakirpaşa Altgeçidi’nin açılışı 2 Kasım’da yapılacak

SORUN BİTECEK

Adana trafiğinin en sıkıntılı bölgelerinden biri olan Şakirpaşa kavşağında yaşanan trafik sorununu bitireceklerini aktaran Karalar, “Şakirpaşa Alt Geçidi’nde aralıksız devam eden çalışmalarımızı sık sık denetledik. Adana trafiğinin en sıkıntılı bölgelerinden biri olan Şakirpaşa kavşağında yaşanan trafik sorununu bitiriyoruz” ifadelerini kullandı.

şakirpaşaaltgeçiti_7

Kaynak: HABER MERKEZİ