Şükrü Köseoğlu

 

ADANA (İLKHABER)-Eğitim ve sağlık sektöründe üst düzey yönetici olarak görev yapan Abdullah Kaplan, 14 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan seçimlerde AK Parti Adana Milletvekili aday adayı oldu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kahramanmaraş'ta depremzedelerle iftar yaptı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kahramanmaraş'ta depremzedelerle iftar yaptı

Aday adaylığını bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyuran Kaplan, cesaret, sevgi ve inançla 20 yıl önce bu yola çıktıklarını söyledi. “Bugün siyasal kültürün gönül siyaseti üzerinde şekillenmesi için, Adana'mıza nasıl faydalı olabilirim sorusuna cevap için ve milletimizi yüceltmek milletimizle hem hal olmak milletimizin özü sözü olmak için artık karar vaktidir” diyen Kaplan, Adana'nın her mahallesine ulaşmaya çalışarak hemşerilerimi dinlemek ve Adana için siyaseten nerede var olması gerektiğini tespit ettiğini anlattı.

 

AK Partinin merhametli, adaletli, dürüst ve ilkeli yüzünü sahada insanlara göstermek için bu göreve talip olduğunu söyleyen Kaplan, “Adana'nın her köşesine giderek büyüklerimizle, esnafımızla, sanayicimizle, çiftçimizle, kadınlarımızla gençlerimizle çokça konuştuk. Ortak akıl ve istişare kültürüne olan inancımla Adana'mıza nasıl katkı verebilirim sorusunun cevabını aradım. Bugün siyasal kültürün gönül siyaseti üzerinde şekillenmesi için, Adana'mıza nasıl faydalı olabilirim sorusuna cevap için AK Partinin merhametli, adaletli, dürüst ve ilkeli yüzünü sahada insanlarımıza göstermek için bu ulvi göreve talibim” diye konuştu.

 

 Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Kaplan kimdir?

Abdullah Kaplan 1980 Adana Doğumlu olup, iş hayatı boyunca ülkemizin dünyada hak ettiği yere gelmesi noktasında Uluslararası Eğitim ve Uluslararası Sağlık Hizmetleri alanında kendi payına düşen görevleri gerçekleştirmeye çalışmış. Binlerce yabancı uyruklu öğrencinin ülkemizde eğitim alması ve ülkelerine geri döndüklerinde Türkiye'nin gönüllü elçileri ve iş geliştireceğimiz iş adamları olması konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. Karabük başta olmak üzere birçok ilimizdeki üniversitelere, ülkemizde okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin yerleştirilmesinde danışmanlık hizmetleri veren Kaplan ayrıca kendi ülkesinde tedavi olamayan yabancı uyruklu hastaları, ülkemizde kaliteli ve uygun koşullarda tedavilerine aracılık etmiştir.

Ayrıca Abdullah Kaplan Adana Devecileri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğinin kurucu üyeliğini yapmış ve TUNITAV aktif üyesi olarak STK’ların çalışmalarına destek olmaya devam etmektedir.

Ayrıca Kaplan, Efe Kaplan Kişisel Gelişim Kursu Kuruculuğu, Su Kaplan Kişisel Gelişim Kursu Kuruculuğu, Pozcu Education Yabancı Uyruklu Öğrenci Danışmanlığı Şirket Yönetim Kurulu üyeliği, Minth Consulting Uluslararası Sağlık Hizmetleri ve Projeler Danışmanlığı Şirket Yönetim Kurulu üyeliği devam etmektedir.