İbrahim Baysal

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimleri öncesi Adalet Partisi’ni ziyaret etti. Seçim değil referanduma gidiyoruz diyen Kılıçdaroğlu ‘’ Artık bu düzenin değişmesi lazım, yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Üretenin, çalışanın, alın teri dökenin kazanması lazım. Bunun için yola çıktık ve bunun için ayın 28.inde bütün vatandaşlarımı sandığa davet ediyorum.

Kılıçdaroğlu, Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ile yaptığı görüşme sonrası açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Var olma yok olma mücadelesi veriyoruz. Hepimizin sorumluluğu var. Kamplaşmadan ayrılan birbirini kucaklayan bir Türkiye hepimizin temel hedefi. Bu artık referanduma dönüşmüş durumda. Artık bu yapının sistemin değişmesi lazım. Düşünce özgürlüğünün, yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum" dedi.

Adana'da oy verme işlemi sona erdi sandıklar sayılmaya başlandı Adana'da oy verme işlemi sona erdi sandıklar sayılmaya başlandı

Adalet Partisi Ata İttifakı'nda yer alıyordu ve Adalet Partisi Genel İdare Kurulu Kılıçdaroğlu'na destek kararını açıklamıştı.