SERHAT AKARSU

ADANA (İLKHABER) - Adana'da 34. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında tören düzenledi.

Adana 36. Ahilik Haftası kutlamaları başladı 4

36. Ahilik Haftası Kutlamaları Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, ESOB Başkanvekilleri ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Atatürk Parkı'nda düzenlenen törenle başladı.

Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından sona erdi.

Adana 36. Ahilik Haftası kutlamaları başladı 2

Büyüksaat'de Ahilik Pilavı Yemeği

Adana Valisi’nin katılımıyla yarın Ziyapaşa Parkı'nda Ahilik Pilavının da olacağı yemekli bir etkinlik düzenleyeceklerini kaydeden Göger sözlerine şöyle devam etti;

Vali Köşger, "Sistematik olarak Türk aile yapısına saldırı var" Vali Köşger, "Sistematik olarak Türk aile yapısına saldırı var"

“Yarın Adananamızın güzide tarihi mekânı Büyüksaat’de düzenleyeceğimiz etkinlikte esnaflarımızın kuracağı stantlarda geçmişten bugüne esnafların hangi durumda olduklarını ve nereden nereye geldiklerinin anlatılacağı programlarımız olacaktır. Tüm Adanalı hemşerilerimizi programlarımıza davet ediyoruz. Ayrıca özünde insan olan Ahilik geleneğimizin milletimizin köklü bir kültür mirasıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın, vatandaşlarımızın Ahilik bayramını kutluyorum.”

Adana 36. Ahilik Haftası kutlamaları başladı