AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER) - Yargıda toplu izin anlamına adli tatil sona erdi. Adana Barosu tarafından 2023-2024 Adli Yıl açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Adana Baro Başkanı Semih Gökayaz ve Başkan Yardımcısı Miyesser Ersalan Önenli tarafından Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

2023-2024 Adli Yıl açılış töreni-1

 Törene, Baro Başkanı Semih Gökayaz ve Başkan Yardımcısı Miyesser Ersalan Önenli'nin yanı sıra, Genel Sekreter İlker Mengü, Sayman Mert Kuşdemir, yönetim kurulu üyeleri Ayça Kara Sığırcı, Nevzat Elçi, Timur Ortatepe, İlker Güzel, Esem Yiğit, Baro Meclis Başkanı Yasemin Tanır, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, TÜRAVAK Denetleme Kurulu Üyesi Avukat Sabahattin Gümüş, Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Volkan Akyüz ve avukatlar katıldı.

2023-2024 Adli Yıl açılış töreni-2

Adana Barosu Avukatlar Salon’unda yapılacak törende ise Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’ın adli yıl açılış konuşmaları, meslekte 40, 50 ve 60'ncı yıllarını tamamlayan avukatlara plaket takdimi gerçekleştirilecek. Aynı gün Adana Barosu tesislerinde resepsiyon yapılacak.

06 Eylül 2023 Çarşamba günü ve 07 Eylül 2023 Perşembe günü saat 11.00'da Adana Barosu Avukatlar Salon’unda meslekte 30, 35 ve 25'nci yıllarını tamamlayan avukatlara da plaket takdim törenleri gerçekleştirilecek.